איטליה השתלטה על ספינת חילוץ לפליטים של ארגון סיוע גרמני

הרשויות חושדות שצוות הספינה שיתף פעולה עם מבריחים - לקח מהם את הפליטים ישירות ולא חילץ אותם מהים - ובכך היה חלק מהגירה לא חוקית. הספינה אולצה להישאר בנמל באי למפדוזה

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספינת החילוץ שנעצרה בחופי איטליה, היום
אי-פי

הרשויות באיטליה השתלטו היום (רביעי) על ספינת הצלה של ארגון גרמני לחילוץ פליטים בים התיכון. זאת, בטענה שמפעיליה שיתפו פעולה עם מבריחים, ולקחו פליטים הישר מספינותיהם. איטליה הורתה על הספינה Iuventa, שנשאה את דגל הולנד, להישאר בנמל באי למפדוזה.

הספינה הופעלה על ידי ארגון Jugend Rettet, שבסיסו בברלין ורוב חבריו הם מתנדבים צעירים. אף שהחוקרים סבורים כי אנשי הצוות בספינה ביצעו פשע של הגירה לא חוקית, התובע אמברוג'ו קרטוסיו אמר לכתבים כי "ההכרעה האישית שלי היא שהמניע הוא הומני, רק הומני".

קרטוסיו אמר כי ההשתלטות על הספינה התבססה על ראיות שלפיהן הצוות יצר קשר עם מבריחים שלוש פעמים, בספטמבר 2016, ושוב פעמיים ביוני השנה. "נוצר קשר, היו פגישות והבנות בין הצוות למבריחים", אמר. לפי טענה זו, הפליטים לא חולצו על ידי Iuventa, אלא הם נמסרו לספינה כדי לעבור לנמלי איטליה.

עם זאת הוא ציין כי אין אינדיקציה לכך שהארגון קיבל תשלום מהמבריחים, או שיש קשר ישיר ויציב בין הספינה למבריחים מלוב. לדבריו, כל האשמה הקושרת בין הספינה לתכנון מאורגן של העברת פליטים הוא מדע בדיוני. הוא הדגיש כי אף שהמניע של המבריחים הוא כלכלי המניע של הצוות היה הומניטארי. שופט בעיר טרפאני הורה להשתלט על הספינה כאמצעי מנע.

באתר הארגון צויין כי בצוות העיקרי חברים 11 בני אדם – בעיקר צעירים. "המוטיבציה שלהם נובעת מרצון להציל חיים ולשפר את המצב ההומניטארי בים התיכון", נכתב באתר. עד כה לא הוגש כתב אישום נגד אף אחד מהם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ