לרגל שיפוצים: פעמוני מגדל הביג בן בלונדון יושתקו לארבע שנים

בניין אליזבת', בקצהו שוכן השעון המפורסם, ייכנס ביום שני הקרוב לתקופת שיפוצים שצפויה להסתיים ב-2021. הביג בן יחדל מלצלצל, מלבד באירועי השנה החדשה, והשעון עצמו ימשיך לפעול

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הביג בן, אתמול. הפעמון יחזור לפעול בשנת 2021
גרדיאן

פעמוניו של הביג בן, מגדל השעון המפורסם בלונדון, יחדלו לפעול במשך ארבע שנים. זאת, בעקבות שיפוצים שייערכו בבניין אליזבת', שבו הוא שוכן. שיפוץ המבנה, שממוקם מעל בניין הפרלמנט הבריטי, יחל ביום שני הקרוב ויסתיים בשנת 2021.

הציבור בלונדון נקרא להגיע לכיכר הפרלמנט כדי לשמוע את צלצוליו האחרונים של השעון המפורסם לארבע השנים הקרובות. עם זאת, האחראים על עבודות השיפוצים יוודאו כי הוא ישמיע את צליליו באירועים דוגמת ערב השנה האזרחית החדשה ויום הזיכרון.

סטיב ג'ס, שומר השעון, אמר אתמול כי "תוכניות השיפוץ של השעון הן חיוניות ונועדו לשמר אותו לטווח הרחוק, כמו גם על ביתו, מגדל אליזבת'".

הביג בן הכריז על השעה באופן בלתי פוסק במשך כ-157 שנים, כאשר הפעם האחרונה בו הושתק בעקבות עבודות תחזוקה הייתה בשנת 2007. בנוסף, פעמוניו חדלו מלצלצל בין השנים 1985-1983, גם אז כחלק מעבודות שיפוץ.

המגדל הינו חלק מבניין הפרלמנט הבריטיצילום: ניל הול/רויטרס

השעון הגדול שוקל 13.7 טונות, ומצלצל בכל שעה עגולה. נלווים אליו ארבעה פעמונים השוקלים כל אחד ארבעה טונות, שמשמיעים צליל בכל רבע שעה.

הביג בן מוכר כאתר מורשת עולמי של האו"ם. הוא מופעל על ידי מנגנון ויקטוריאני המסתמך על כוח הכבידה. כדי לעצור את הפעמונים, ינעלו את הפטישים המכים את הפעמון וינתקו אותו מהמנגנון המפעיל אותו. כך, ימשיך השעון לפעול – אבל בשקט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ