תעלומת הצוללת: חוקרי היעלמות העיתונאית השוודית מצאו גופה בים בדנמרק

משטרת דנמרק הודיעה כי טורסו של גופת אשה נמצא באזור קופנהגן, וכי הגופה נבדקת. מוקדם יותר הודה ממציא הצוללת פיטר מדסן, המואשם בהריגתה, כי השליך את גופתה מהסיפון

ד-פ-א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מדסן והצוללת בימים טובים יותר, 2008
ד-פ-א

משטרת דנמרק הודיעה הערב (שני) שמצאה טורסו של גופת אשה בים באזור קופנהגן, כחלק מהחיפושים אחר העיתונאית השוודית קים וול, שנעלמה לאחר שעלתה לצוללת שטבעה.

מהמשטרה נמסר כי הגופה נמצאה כשהיא "ללא ראש, זרועות או רגליים". בחשבון הטוויטר של המשטרה נכתב כי היא בוחנת את הגופה.

קים וולצילום: TOM WALL/אי־אף־פי

תעלומת ההיעלמות הסעירה את דנמרק ושוודיה בשבועות האחרונים. וול נראתה לאחרונה ב-10 באוגוסט, בצוללת שבנה ממציא הצוללת פיטר מדסן. מדסן הואשם בהריגה, והיום שינה את גרסתו והודה כי וול בת ה-30 נהרגה בתאונה על כלי השיט, וכי הוא השליך את גופתה מהסיפון - בניגוד להצהרותיו הקודמות לפיהן ירדה מהצוללת מוקדם יותר.

ביום חמישי לפני שבועיים עלתה העיתונאית על הצוללת כדי להכין כתבה על מדסן. ביום שישי טבע כלי השיט ומדסן, שהספיק לקפוץ ולשחות לעבר סירת הצלה, טען כי וול לא שהתה עמו מאחר שהוריד אותה קודם לכן בנמל בקופנהגן. המשטרה מעריכה כי הוא הטביע את הצוללת במכוון.

שינוי הגרסה היום לא היה הפעם הראשונה שמדסן נתפס בשקר. לאחר שאמר כי היא ירדה מהסיפון, פורסם כי וול תועדה בצילום של עובר אורח עומדת ומחייכת ממגדל הצוללת יום קודם לכן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ