נשיא צרפת לשעבר סרקוזי יועמד לדין בגין ניסיון שיבוש חקירת מימון קמפיין הבחירות שלו

בידי המשטרה הקלטות של שיחות טלפון בין ניקולא סרקוזי לשופט שחקר את מימון קמפיין הבחירות שלו ב-2007. סרקוזי ניסה לדלות פרטים על החקירה, במסגרתה נחקרו קשריו עם קדאפי וכן ניצול, לכאורה, של האישה העשירה בצרפת

לוגו רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סרקוזי וקדאפי, ב-2007
לוגו רויטרס

נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי יועמד לדין, כך הודיעה היום (חמישי) התביעה בצרפת. לפי הדיווח בלה מונד, סרקוזי צפוי לעמוד לדין באשמת שימוש לרעה בכוח המשרה במסגרת פרשת מימון קמפיין הבחירות שלו ב-2007. ככל הנראה, סרקוזי ניסה לשבש את החקירה בעניין מימון קמפיין הבחירות שלו באותה השנה על ידי שליט לוב לשעבר מועמר קדאפי. 

לפי דיווח בבי-בי-סי, האישומים נגד הנשיא לשעבר מתמקדים בשיחות טלפון בין סרקוזי לשופט שהיה אמון על חקירת תיק מימון הבחירות ב-2013 וב-2014. בידי החקירה, כך על פי דיווחים בתקשורת המקומית, הקלטות של אותן שיחות. השופט ז'ילבר אציברט ועורך דינו של סרקוזי צפויים לעמוד לדין גם כן. לפי הדיווח, בשיחות הטלפון השתמש סרקוזי בשם בדוי - פול ביסמוט - והבטיח לשופט אציברט תפקיד בכיר במונאקו בתמורה למידע אודות התיק. 

סרקוזי בראיון טלוויזיוני לפני כשבועצילום: HANDOUT/אי־אף־פי

השיחות המוקלטות חשפו כי בין השאר, ניסה סרקוזי לסחוט פרטים מהשופט על חקירה נוספת. בפרשה זו נחקרו מקורבי סרקוזי - בהם בכירים במפלגתו - בחשד כי ניסו לנצל את מצבה הנפשי העדין של אחת הנשים העשירות בצרפת, ליליאן בטנקור, כדי להבטיח תרומות גדולות במזומן.

עורכי דינו של סרקוזי הודיעו כי יערערו על ההחלטה להעמידו לדין. מוקדם יותר טענו עורכי הדין כי החקירה "מנסה לדוג" הוכחות כי סרקוזי עבר על החוק וטענו שהקלטת השיחות, בהן שיחות בין הצוות המשפטי של סרקוזי לנשיא לשעבר, מפרה חיסיון עורך דין - לקוח.

לפני כעשרה ימים סרקוזי נעצר ונחקר באזהרה כחלק מהחקירה על עשרות מיליוני האירו שקיבל, לכאורה, משליט לוב לשעבר ב-2007. חקירת הפרשה הזו נפתחה באפריל 2013, כשנה לאחר שסרקוזי הפסיד בבחירות לפרנסואה הולנד, ועזב את ארמון האליזה. על פי החשד, הוא קיבל כ-50 מיליון אירו מקדאפי בדרכו לניצחון על סגולן רויאל בבחירות שבהן עלה לשלטון. החשדות פורסמו לראשונה במאי 2012, לאחר מותו של קדאפי, אך החודש היתה הפעם הראשונה שהוא נחקר בנושא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ