רוסיה תגרש עשרות דיפלומטים מערביים משטחה בתגובה לגירוש הדיפלומטים הרוסים

רוסיה תגרש כ-150 דיפלומטים מערביים בתגובה לגירוש דיפלומטים רוסים מארה"ב וממדינות נוספות בתגובה משותפת להרעלת המרגל הרוסי על אדמת בריטניה

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לברוב במסיבת עיתונאים במוסקבה, היום
רויטרס

רוסיה הודיעה היום (חמישי) כי תגרש כמאה דיפלומטים מערביים משטחה בתגובה לגירושם של דיפלומטים רוסים מעשרות מדינות במערב, בהן ארה"ב, בריטניה וגרמניה, בעקבות פרשת הרעלת המרגל הרוסי לשעבר על אדמת בריטניה. עוד הודיע שר החוץ של רוסיה, סרגיי לברוב, כי הקרמלין יסגור את הקונסוליה האמריקאית בסנט פטרבורג.

לברוב אמר כי רוסיה תגרש מספר זהה של דיפלומטים שגורשו ממדינות המערב. שר החוץ הסביר כי שגריר ארה"ב ברוסיה, ג'ון הנטסמן, זומן לשיחת בירור בה הוסבר לו שמוסקבה מגיבה לגירוש הדיפלומטים "עין תחת עין". הוא ציין כי סגירת הקונסוליה בסנט פטרבורג מקבילה לסגירת הקונסוליה הרוסית בסיאטל. למעלה מ-150 דיפלומטים רוסים גורשו בשבוע האחרון ממרבית מדינות נאט"ו עקב הרעלת המרגל הרוסי לשעבר בבריטניה, סרגיי סקריפאל, ובתו יוליה.

ההחלטה לסגור את הקונסוליה בסנט פטרבורג התקבלה, כך נראה, בתיאום עם דעת הקהל - שתמך בסגירת הקונסוליה בסקר בחשבון הטוויטר של שגרירות רוסיה בארה"ב. "הממשל האמריקאי הורה לסגור את הקונסוליה הרוסית בסיאטל. איזו קונסוליה כללית אמריקאית הייתם סוגרים ברוסיה? אתם תחליטו", נכתב בציוץ שהציע לגולשים לבחור בין שלוש קונסוליות. 

כבר לפני שבועיים הודיעה רוסיה כי תגרש משטחה 23 דיפלומטים בריטים, לצד סגירת סניף מקומי של ארגון בריטי ממשלתי בינלאומי לשיתוף פעולה מדעי ותרבותי בשם "המועצה הבריטית", וביטול הסכם שנחתם לפתיחת קונסוליה בריטית בסנט פטרבורג. בתגובה, הודיע האיחוד האירופי בסוף השבוע כי יחזיר את השגריר במוסקבה להתייעצויות. בוועידת מנהיגי האיחוד, שנערכה בבריסל, הביעו 28 מנהיגי מדינות הארגון תמיכה בעמדתה של בריטניה נגד רוסיה.

הסקר של שגרירות רוסיה בארה"ב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ