רבע מיליון איש בגרמניה חתמו על עצומה להצלת כלב שהרג אשה ובנה

צ'יקו האמסטף הרג את השניים בהנובר, ואמור היה להיות מורדם. בעקבות העצומה הודו הרשויות כי כשלו בטיפול במשפחה וכעת נשקלת האפשרות להעבירו למקלט

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

כלב שהרג את בעליו בגרמניה ואמור היה להיות מורדם עשוי לזכות בעיכוב ביצוע בזכות מחאה ציבורית להצלתו. הכלב, צ'יקו, מסוג סטאפורדשייר טרייר אמריקאי (אמסטף), נתפס על ידי כבאים ביום שלישי בדירה בהנובר. הכבאים גילו בדירה את גופות הבעלים שלו, לזים ק, בת 52, ובנה לירידון, בן 27. נתיחת גופתם העלתה כי הם דיממו למוות בעקבות תקיפת הכלב. ההודעה הרשמית על גורלו צפויה להתקבל בקרוב. 

ההחלטה כי יש להרדים את הכלב הובילה לפתיחת עצומה בשם "תנו לצ'יקו לחיות". בעקבותיה, הודיע היום דובר הנובר, אודו מולר, כי הרשויות מודות בטעותן והיו צריכות להחרים את הכלב מבעליו נוכח מסוכנותו. "אם היתה יוצאת לפועל הערכה מקצועית", מסר הדובר, "הבעלים לא היו יכולים להחזיק בחיה". לדבריו, כעת נבחנת האפשרות להעבירו למקלט לבעלי חיים. "אנחנו בודקים אם מתקן כזה יבטל את מסוכנות הכלב".

לפי הדיווחים בתקשורת המקומית, צ'יקו נקנה על ידי לזים לפני שמונה שנים, זמן קצר לפני שבן זוגה, שתקף אותה בגרזן, שוחרר מהכלא. היא אמרה אז כי קנתה את הכלב מחשש לחיי משפחתה. ב-2011 עובד סוציאלי ראה כי המשפחה לא מצליחה להתמודד עם תוקפנות הכלב, והציע לשלוח את הכלב לאילוף. בדו"ח על ביקור המשפחה נכתב כי הכלב "אומן להיות מכונת מלחמה".

בעצת המאלף, המשרד לפיקוח וטרינרי אמור היה להכריע אם המשפחה תורשה להמשיך להחזיק את הכלב. אבל המשפחה לא הציגה את הכלב לרשויות, ונראה כי שם הופסקה הבדיקה. בנוסף דווח כי הרשויות לא התמודדו עם תלונות השכנים על נביחות הכלב.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ