אי-פי וד-פ-א

המנהיג המרכזי של הקהילה היהודית בגרמניה קורא לא לחבוש כיפה בערים גדולות במדינה מחשש לגילויי אנטישמיות. בעקבות תקיפת הצעיר בברלין בשבוע שעבר, אמר היום (שלישי) נשיא המועצה המרכזית של יהודי גרמניה, ג'וזף שוסטר, שהוא ממליץ לא להיחשף כיהודים בציבור. בראיון לרשת Radioeins הוא הציע למבקרים בערים גדולות להחליף את הכיפה בכיסוי ראש אחר כמו כובע.

שוסטר, ב-2014צילום: Michael Probst / AP

ב-2015 פרסם שוסטר הנחייה דומה - אך זו היתה תקפה רק באזורים עם אוכלוסייה מוסלמית גדולה. כעת, לדבריו, חלה עלייה באנטישמיות גם בקרב תושבים שאינם מהגרים. 

ביום שלישי שעבר תועד גבר מכה צעיר חובש כיפה פעמים רבות עם חגורה וצועק "יהודי" בערבית. על פי החשד, התוקף היה מבקש מקלט מסוריה. 

תיעוד של תקיפה אנטישמית בברלין, באפריל השנה

במקביל, המועצה המרכזית של המוסלמים בגרמניה הגדירה היום אנטישמיות כחטא, כך פורסם בעיתון המקומי רייניש פוסט. "אנטישמיות, גזענות ושנאה הם חטאים גדולים באיסלאם", אמר נשיא איימן מזייק, "ולכן גם אנחנו לא נהיה סובלנים להם".

מזייק הגיב לראיון של קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל לערוץ 10, שבו אמרה שהפליטים בגרמניה הביאו למדינה גרסה חדשה של אנטישמיות. הוא דחה את האמירה והדגיש כי האנטישמיות לא שבה לגרמניה עם הפליטים. עם זאת, הוא הודה כי "האנטישמיות נוכחת בקרב חלק מהם".  

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ