ווטסאפ מעלה את הגיל המינימלי לשימוש באפליקציה באירופה ל-16

מגבלת הגיל עומדת כיום על 13, והיא תשונה בעקבות חוקי הפרטיות החדשים של האיחוד האירופי שייכנסו לתוקף בחודש הבא. לא ברור כיצד תאמת ווטסאפ את המידע שנמסר לה בנוגע לגיל המשתמשים

רויטרס
ווטסאפ
ווטסאפצילום: Chris Ratcliffe / בלומברג
רויטרס

ווטסאפ, האפליקציה לשליחת הודעות מיידיות בבעלותה של פייסבוק, מעלה את גיל המינימום לשימוש בשירות באירופה מ-13 ל-16. שינוי המדיניות נועד להתאים לחוקי הפרטיות החדשים של האיחוד שייכנסו לתוקף במאי. הגיל המינימלי לשימוש בווטסאפ בישראל ובשאר העולם יישאר 13.

ווטסאפ תבקש ממשתמשים באירופה לאשר שהם עברו את גיל 16 כשהם יאשרו את תנאי השימוש והפרטיות המעודכנים בעוד כמה שבועות. לא ברור כיצד האפליקציה תאמת את גילם של המשתמשים בהתחשב בנתונים המעטים שהאפליקציה מבקשת מהם.

בפוסט שפרסמה, האפליקציה הדגישה שהיא לא מתכוונת להשיג הרשאות נוספות לאיסוף מידע אישי בתנאים השימוש החדשים שיצרה במיוחד עבור האיחוד האירופי. "המטרה שלנו היא פשוט להסביר איך אנחנו מתמשים במידע המוגבל שיש לנו לגביכם ואיך אנחנו מגנים עליו", הוסבר בפוסט באתר של ווטסאפ.

ווטסאפ היתה נתונה תחת לחץ מצד כמה ממשלות אירופיות בשנים האחרונות בעקבות ההצפנה מקצה לקצה שהיא משתמשת בה בהתכתבויות ובעקבות כוונותיה לשתף יותר נתונים עם פייסבוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ