עיתון גרמני פיטר מאייר בעקבות קריקטורה של נתניהו עם מאפיינים אנטישמיים

בקריקטורה נראה נתניהו לבוש בבגדיה של נטע כזוכה באירוויזיון, אוחז בידיו טיל עם מגן דוד ואומר: "בשנה הבאה בירושלים". בגרמניה דווח כי הקריקטוריסט פוטר בעקבות "פערים בלתי ניתנים לגישור" עם המערכת

ד-פ-א
ד-פ-א

העיתון הגרמני זידדויטשה צייטונג פיטר את הקריקטוריסט דייטר האניטש, בעקבות איור קריקטורה בעלת מאפיינים אנטישמיים של ראש הממשלה בנימין נתניהו – כך דיווחה היום סוכנות הידיעות הגרמנית ד-פ-א. ביקורת חריפה נמתחה על הקריקטורה, אך הקריקטוריסט בן ה-85, שעובד בעיתון כבר שנים, אמר כי לא הייתה כוונה אנטישמית בעבודה שלו, שפורסמה ביום שלישי ועסקה בזכיית ישראל בתחרות האירוויזיון.

בכלי תקשורת גרמניים נכתב כי נסיבות פרישתו הן "פערים בלתי ניתנים לגישור בין האניטש לבין צוות העורכים, על ייצוגן של קלישאות אנטישמיות בקריקטורה". בהצהרת העיתון, אחד היומונים הנפוצים בגרמניה, נמסר כי הפערים לא הגיעו רק מהקריקטורה, אלא גם מהשיחות עם הקריקטוריסט.

בקריקטורה מוצג נתניהו בתור הזוכה באירוויזיון במקומה של הזוכה נטע ברזילי, כשהוא אוחז טיל ועליו מגן דוד. ברקע, החליף מגן דוד את האות V במילה Eurovision. בבועת הדיבור שלידו, נכתב בגרמנית: "לשנה הבאה בירושלים".

העורך הראשי של זידדויטשה צייטונג, וולפגנג קראך, אמר ביום רביעי כי האניטש בסך הכול התכוון לציין שהתחרות תתקיים בשנה הבאה בירושלים. ואולם, בהמשך שינה את עמדתו הפומבית ואמר כי הוא מבין מדוע ניתן לפרש את האיור בצורה אנטישמית. "לפיכך, הפרסום הזה הוא טעות ואנחנו מבקשים סליחה עליו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ