המחוקק הבריטי קן ליווינגסטון, שהואשם באנטישמיות, התפטר ממפלגת הלייבור

ליווינגסטון, שהיה ראש העיר לונדון במשך שמונה שנים, הושעה ב-2016 משורות המפלגה לאחר שאמר שהיטלר תמך בציונות. לדבריו, הוא מתפטר כי הדיבורים על השעייתו יצרו מטרד

פיפה קריראר, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פיפה קריראר, גרדיאן

המחוקק הבריטי קן ליווינגסטון, ראש העיר לונדון לשעבר וחבר מפלגת הלייבור, הודיע היום (שני) על התפטרותו משורות המפלגה על רקע אמירות אנטישמיות שהשמיע. ליווינגסטון אמר כי הדיונים על השעייתו מהמפלגה בעקבות האמירות הפכו למטרד.

לדבריו, הוא עוזב את המפלגה אליה הצטרף לפני 50 שנה "בעצב רב" אבל ימשיך לפעול למען הקמת ממשלה שיוביל מנהיג המפלגה ג'רמי קורבין. "אחרי הרבה מחשבות, החלטתי להתפטר ממפלגת הלייבור. אנחנו זקוקים באופן נואש לממשלה בראשות קורבין כדי לשנות את בריטניה ואני אמשיך לעבוד למען המטרה הזאת", כתב.

ליווינגסטון בלונדון, ביוני אשתקדצילום: DANIEL LEAL-OLIVAS/אי־אף־

ליווינגסטון, בן 72 שכיהן כראש העיר לונדון במשך שמונה שנים מ-2000 עד 2008, הושעה מהמפלגה ב-2016 בעקבות ביקורת וכעס שפרצו על רקע טענותיו כי הצורר הנאצי אדולף היטלר תמך כביכול בציונות. אולם השבוע היה אמור להיפתח לו הליך משמעתי מחדש שעשוי היה לסלול את חזרתו למפלגה.

עם זאת הוטל עליו לחץ כבד מטעם חברת המפלגה שאמי צ'קארבטי שחיברה דו"ח על האנטישמיות והגזענות בשורות הלייבור. צ'קארבטי רמזה כי היא עשויה בעצמה לפרוש מהמפלגה אם ליווינגסטון לא יודח ממנה בשימוע הבא שייערך לו.

אף שהוא התנצל על האמירות השנויות במחלוקת שלו, שעוררו כעס רב במיוחד בקרב הקהילה היהודית בבריטניה, הוא הכחיש את ההאשמות נגדו באנטישמיות. גם לאחר מכן הוא המשיך לטעון כי האמירות בדבר התמיכה של היטלר במדינה יהודית עם עלייתו לשלטון בשנות ה-30 היו נכונות מבחינה היסטורית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ