שרה בדנמרק: הרמדאן מסכן את החברה, על מוסלמים לעזוב את עבודתם במהלך הצום

שרת האינטגרציה אינגר סטויברג כתבה בפייסבוק שביצועי בעלי מקצוע כמו נהגי אוטובוס עלולים להיפגע בגלל המחסור במזון והם עשויים לגרום ל"השלכות שליליות על שאר החברה הדנית"

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סטויברג בפרלמנט בקופנהאגן, ב-2016
סטויברג בפרלמנט בקופנהאגן, ב-2016צילום: Olesen Peter Hove/אי־פי

שרת האינטגרציה של דנמרק אמרה כי מוסלמים שעובדים במהלך צום הרמדאן מסכנים החברה וקראה להם לא לעבוד. השרה, אינגר סטויברג, פרסמה אתמול (שני) פוסט בפייסבוק שמטיל ספק אם "שמירה על אחד מחמשת עמודי האסלאם בן 1,400 שנה" מתאימה לשוק העבודה המודרני.

סטויברג כתבה כי שעות הצום הרבות מעוררות סיכונים בחלק מהמקצועות. היא נתנה כדוגמא נהגי אוטובוס, ואמרה כי ביצועיהם עלולים להיפגע מהמחסור במזון. היא קראה לכל המוסלמים לעזוב את עבודתם במהלך הרמדאן "כדי להימנע מהשלכות שליליות על שאר החברה הדנית". מתוך 5.7 מיליון התושבים בדנמרק, 250 אלף מוסלמים.

הפוסט של השרה

מנהלת איגוד המוסלמים הפיני (FMU), פיה ג'רדי, גינתה את הקריאה וכינתה אותה אבסורדית. "אין שום מידע או נתונים שמראים שנהגי אוטובוס או עובדים מוסלמים אחרים יתנהגו באופן מסוכן במהלך הצום". היא ציינה כי ברוב המדינות המוסלמיות העסקים מתנהלים כרגיל.

סטויברג חוגגת אישור 50 חוקי הגירה

סטויברג היא חברת מפלגת השלטון הימנית בדנמרק, והפכה לדוברת של מדיניות הקשחת חוקי ההגירה ובקשות המקלט. ב-2016 אימצה המדינה חוק חדש שמחייב מבקשי מקלט חדשים למסור חפצים יקרי ערך כמו תכשיטים וזהב כדי לשלם על שהייתם במדינה. השרה עוררה סערה כשחגגה את החוק באמצעות עוגה שעליה דגל דנמרק.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ