קטלוניה השביעה ממשלה חדשה, והאוטונומיה הוחזרה למחוז

בראש המחוז עומד קים טורה, מקורב לנשיא המודח פוג'דמון, שהכריז כי ימשיך לפעול לעצמאות קטלוניה. היום הושבע ראש ממשלה חדש בספרד, שהצהיר כי מעוניין לדון עם הבדלנים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הנשיא החדש של קטולניה, השבוע
הנשיא החדש של קטולניה, השבועצילום: Manu Fernandez/אי־פי

ממשלה חדשה ותומכת עצמאות הושבעה היום (שבת) בקטלוניה ובכך הוחזרה למחוז האוטונומיה שנשללה ממנו בעקבות הכרזת העצמאות החד-צדדית בשנה שעברה. את המחוז מנהיג קים טורה, מקורב לנשיא המודח קרלס פוג'דמון שעומד בפני האשמות בהמרדה, חתרנות ושימוש לרעה בכספי ציבור אם יחזור לאדמת ספרד. 

טורה אמר היום שיפעל לעצמאות קטלוניה ולמשא ומתן עם מדריד. "הממשלה מחוייבת להתקדם לעבר עצמאות המדינה", אמר טורה. ממשלתו הושבעה ביום שבו הושבע ראש ממשלת ספרד החדש פדרו סאנצ'ס, שהכריז כי הוא מעוניין בשיחות עם הבדלנים הקטאלנים, אך מתנגד לעצמאותם.

סאנצ'ס הדיח אתמול את ראש הממשלה מריאנו רחוי בהצבעת אי-אמון בעקבות שחיתות במפלגת השלטון. רחוי הוא המנהיג ששלל את סמכויות הממשל המקומי בקטלוניה לפני שבעה חודשים, בעקבות הכרזת עצמאות המחוז ומשאל העם בנושא. 

חוקת ספרד קובעת כי השלטון הישיר של מדריד מסתיים ברגע שמוקמת ממשלה מחוזית בברצלונה. בקטלוניה נערכו בחירות בזק בדצמבר, שבהן ניצחו הבדלנים, אולם לקחו למחוקקים שישה חודשים לאשר קבינט חדש ומועמד לנשיאות, שכן כמה ממנהיגיהם הבולטים ביותר בגלות או בכלא. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ