ראש ממשלת ספרד מינה 11 נשים לשרות בממשלתו החדשה: "מחויבים לשוויון"

במסיבת העיתונאים שבה הכריז על מינוי השרים, אמר פדרו סאנצ'ס כי זו הממשלה הנשית ביותר בספרד הדמוקרטית. הוא הוסיף כי הממשלה "מוכשרת מאוד, פתוחה לעולם אבל מעוגנת באירופה"

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מלך ספרד פליפה (במרכז) עם ממשלת ספרד החדשה, היום בארמון זרזואלה במדריד
מלך ספרד פליפה (במרכז) עם ממשלת ספרד החדשה, היום בארמון זרזואלה במדרידצילום: JAVIER LIZON/אי־אף־פי

ראש ממשלת ספרד החדש, פדרו סאנצ'ס, מינה 11 נשים ושישה גברים לשרים בממשלתו, ואמר כי הממשלה החדשה "מחויבת במפורש לשוויון" ומתכוונת ליישם את הערכים הללו גם בחברה הספרדית.

במסיבת העיתונאים שבה הודיע על מינויי השרים והשרות, אמר סאנצ'ס כי זוהי הממשלה עם הכי הרבה נשים מאז הפכה המדינה לדמוקרטיה ב-1975, עם מותו של הרודן פרנסיסקו פרנקו. "זאת ממשלה מוכשרת מאוד עם ייצוג שוויוני, פתוחה לעולם אבל מעוגנת באירופה", אמר.

צעדה במסגרת השביתה הפמיניסטית בוולנסיה, ב-8 במארסצילום: HEINO KALIS/רויטרס

ראש הממשלה הסוציאליסט, שהושבע בשבת האחרונה לאחר שהצליח להדיח את קודמו בתפקיד בהצבעת אי אמון, אמר כי "השביתה הפמיניסטית" שנערכה בשמונה במארס ונועדה לקדם זכויות נשים בחברה, היתה נקודת מפנה בכל הקשור לשוויון מגדרי בספרד. הוא הדגיש כי "הממשלה החדשה היא שיקוף נאמן של התנועה".

סאנצ'ס מינה את שרת התרבות לשעבר כרמן קלבו לסגניתו ולשרת השוויון. את נאדיה קלבינו, שכיהנה כמנהלת התקציב בנציבות האירופית, מינה לשרת הכלכלה. דולורס דלגאדו, שכיהנה כתובעת המתמחה בזכויות אדם ובמקרי טרור, תהיה שרת המשפטים. מריטקסל באטט תצטרך להתמודד עם משבר העצמאות הקטלאני בתפקידה החדש כשרה האמונה על הקשר עם הקהילות האוטונומיות במדינה.

מינוי נוסף של סאנצ'ס הוא נשיא הפרלמנט האירופי לשעבר, ג'וסף בורל, שיכהן כשר החוץ בממשלה החדשה. בורל, שנולד בקטלוניה והיה שר בממשלה הסוציאליסטית של פליפה גונזלס, היה אחד המבקרים הגלויים של העצמאות הקטלאנית. פדרו דוק, אסטרונאוט בן 55 שהיה בשתי משימות בחלל, יהיה שר המדע והחדשנות, ושר התרבות והספורט החדש יהיה העיתונאי והסופר מקסים חוארטה.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ