סקר בלומברג: הבחירות לנשיאות טורקיה צמודות מהצפוי

לפי הסקר, ארדואן יזכה ל-50.8% מקולות המצביעים ולניצחון בסיבוב הראשון, אך הנתון נמצא בתחום טווח טעות הדגימה של הסקר. מועמד האופוזיציה מוהרם אינצ'ה זכה ל-30.1% תמיכה

בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארדואן נואם בכנס בחירות באיסקשיר, אתמול
בלומברג

ייתכן שנשיא טורקיה רג'פ טייפ ארדואן לא ינצח בסיבוב הראשון של הבחירות לנשיאות במדינה, שייערכו בסוף החודש. לפי סקר של "בלומברג", ארדואן זוכה ל-50.8% תמיכה, כך שזכייתו נתונה בתוך טווח טעות הדגימה של הסקר - שעומד על 3.5%. האיום היחיד על ארדואן, מוהרם אינצ'ה, זוכה ל-30.1%.

בבחירות הקודמות, הסתמך נשיא טורקיה על תמיכתן של המפלגות השמרניות-דתיות, תומכי הכלכלה החופשית והכורדים. בעוד התמיכה הישירה בארדואן לא השתנתה, הסקר מצא כי תומכי מפלגות הקואליציה שלו לא מצביעים בדפוסים המוכרים מהבחירות הקודמות. "ארדואן צריך קואליציה, ותמיד יצטרך", אמר מרט ילדיז, כלכלן המתמחה בכלכלות מתפתחות, שמשרדו מימן חלקים מהסקר, "גם אם ארדואן ינצח הן בבחירות לנשיאות והן ברוב בפרלמנט, אי-הודאות הפוליטית צפויה להמשך".

בסקר נשאלו 500 מצביעים בין התאריכים 7-11 ביוני. המצביעים נבחרו על פי דפוסי הצבעה קודמים, על מנת ליצור מדגם מייצג ככל הניתן. עם זאת, מספר המשתתפים הקטן יחסית בסקר - 500 בני אדם שאמורים לייצג מדינה בת 8 מיליון אזרחים - הוא שגורם לגודל טעות הדגימה הרחב יחסית. 

הנסקרים נשאלו גם על הנושאים החשובים ביותר עבורם בבחירות הקרבות. כשליש מהם - 34.2% - אמרו שהכלכלה היא הנושא החשוב ביותר, ו-17.7% אמרו שהטרור הוא התחום החשוב ביותר בבחירות. 13.5% מהנשאלים ציינו את האבטלה כתחום הקריטי ביותר מבחינתם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ