בלי מזון, שתייה ונעליים: כך התעללה משטרת הגבולות של צרפת בילדים פליטים

על פי דו"ח של ארגון הצדקה אוקספם, השוטרים הצרפתים נהגו לחתוך את סוליות נעלי הילדים ולהחזיק אותם ללא מים או אוכל כדי לאיים עליהם. לבסוף הם החזירו אותם, בניגוד לרצונם ולחוק, לאיטליה

אנג'לה ג'פרידה, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוטרים מפנים פליטים ממחנות אירעיים בפריז, בחודש שעבר
אנג'לה ג'פרידה, גרדיאן

משטרת הגבולות של צרפת מואשמת בהתעללות קשה בילדים פליטים ומהגרים, בהם צעירים כבני 12, הכוללת מעצר שלהם בתאים ללא מים או מזון, השחתת סוליות נעליהם וגניבת כרטיסי הסים מהטלפונים שלהם, כל זאת לפני ששלחה אותם בניגוד לחוק בחזרה לאיטליה.

דו"ח שפורסם אתמול (שישי) על ידי ארגון הצדקה אוקספם מתאר גם מקרה של נערה צעירה מאוד מאריתריאה, שאולצה ללכת בחזרה לעיירת הגבול האיטלקית ונטימיליה לאורך כביש מהיר ללא מדרכה שעה שהיא נושאת את תינוקה בן פחות מחודשיים.

האישומים, שהועלו בעדויות שנלקחו מעובדי אוקספם וארגונים נוספים, מגיעים חודשיים אחרי שמשטרת הגבולות של צרפת הואשמה בזיוף תאריכי לידה של ילדים מהגרים שהגיעו ללא ליווי, במטרה לרשום אותם כבגירים כך שיוכלו לשלוח אותם בחזרה לאיטליה.

"אין לנו עדויות על אלימות פיזית נגדם, אבל משטרת הגבולות איימה על הילדים, דחפה אותם, צעקה עליהם בשפה שהם לא מבינים", אמרה ג'יאוליה קפיטני, מחברת הדו"ח. "הם נהגו לחתוך את סוליות הנעליים של הילדים כדי להגיד להם 'אל תנסו לחזור לכאן'". עובדי ארגוני סיוע אחרים סיפרו כי כמה ילדים העידו שהטלפונים האישיים שלהם הוחרמו וכרטיסי הסים נלקחו. הם איבדו כך את הנתונים שלהם ואת ספר הטלפונים ולא יכלו אפילו לצלצל להוריהם.

תחת תקנות דבלין של האיחוד האירופי, ילדים מהגרים שמגיעים לצרפת לא יכולים להישלח בחזרה לאיטליה אם הם מבקשים מקלט במדינה. חוקי האיחוד מציינים כי קטינים ללא ליווי חייבים לקבל הגנה וכי למי שמבקש מקלט במדינה שחברה בגוש יש את הזכות לעבור למדינה אחרת שבה נמצאים בני משפחתם.

איטליה האשימה השבוע את צרפת בצביעות אחרי שלא סיפקה הסבר מקיף על משבר ההגירה המתמשך. הוויכוח נמשך כשנשיא צרפת עמנואל מקרון ביקר את "הציניות וחוסר האחריות" של איטליה כשהודיעה השבוע שלא תקלוט יותר ספינות מהגרים בשטחה, בהם ספינה שעמדה לעגון בחופיה ועליה מאות ילדים ונשים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ