האפיפיור: הפלות בגלל פגם גנטי הן כמו השבחת הגזע הנאצית

פרנסיסקוס אמר בשיחה עם ארגון משפחות איטלקי כי "משפחות צריכות לקבל את הילד שאלוהים נתן להן" וטען שהפלות כיום הן כמו הפרקטיקה הנאצית אך במעטה אחר. הוותיקאן לא הגיב לדברים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
האפיפיור פרנסיסקוס בוותיקאן, אתמול
האפיפיור פרנסיסקוס בוותיקאן, אתמולצילום: Alessandra Tarantino/אי־פי

האפיפיור פרנסיסקוס השווה היום (שבת) הפלות בעקבות פגמים גנטיים להשבחת הגזע הנאצית. בפגישה עם ארגון משפחות איטלקי, קרא האפיפיור למשפחות "לקבל את הילדים שאלוהים נתן להם". הוותיקאן לא הגיב לדבריו של פרנסיסקוס, שנאמרו בשיחות אישיות וצוטטו בשתי סוכנויות ידיעות באיטליה.

פרנסיסקוס מתח ביקורת במיוחד על הורים שבוחרים להפיל את העובר בעקבות בעיה התפתחותית או בריאותית שמתגלה בבדיקות גנטיות. "במאה הקודמת, כל העולם הזדעזע ממה שהנאצים עשו כדי להשביח את הגזע", אמר פרנסיסקוס, "היום, אנחנו עושים את אותו הדבר רק במעטה אחר". 

האפיפיור ב-2016: ניתן לסלוח על ביצוע הפלות, אך מדובר בחטא

האפיפיור הדהד בדבריו התבטאויות של קודמיו בתפקיד, והדגיש את הקו המתנגד להפלות של הכנסייה הקתולית. הוא הדגיש שוב ושוב כיצד, לדבריו, "העניים, החולים, הזקנים ואלו שטרם נולדו נחשבים ללא-ראויים להגנה ולכבוד מהחברה, שמקדשת כוחות של יחידים".

פרנסיסקוס טען כי גם נשים נחשבות בחברה ללא-ראויות להגנה, ושהן נאלצות להתדרדר לזנות בעקבות כך. הוא הקדיש את חלק הארי של נאומו לבעיות שמשפחות מתמודדות עמן כיום, והוא צפוי להמשיך לעסוק בנושא זה תדירות עד אוגוסט, אז יגיע לביקור באירלנד וישתתף במצעד חגיגי של הכנסייה הקתולית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ