הארץ

הסופרת אלנה פרנטה מתחה היום (שישי) ביקורת חריפה על אחד הפוליטיקאים הבכירים באיטליה בטורה השבועי ב"גרדיאן" הבריטי. פרנטה הוא שם העט של מחברת "הרומנים הנפוליטניים". היא כתבה שמעולם לא הצביעה למפלגת חמשת הכוכבים הפופוליסטית, ושהיא מתעבת את העומד בראש שותפתה לממשלה, מטיאו סאלוויני. 

"מעולם לא הייתי פעילה פוליטית... לפעמים חששתי לגורלה של הדמוקרטיה בארצי, אבל חשבתי לעיתים קרובות כי החששות לכך מופרזים", כתבה. על מפלגת חמשת הכוכבים שחברה למפלגת הליגה, בהובלת סאלוויני, כדי להקים את הממשלה כתבה: "מעולם לא הייתי שותפה לחשש מעלייתה הפוליטית. המונח פופוליזם הוא חסר משמעות".

פרנטה המשיכה: "מעולם לא הצבעתי עבור חמשת הכוכבים: השפה המעורפלת, הנאיבית והבנאלית לעיתים שהיא משתמשת בה, זרה לי. אבל אני חושבת שזו טעות רצינית מאוד לתאר אותה כסכנה לדמוקרטיה האיטלקית ולאירופה".

לפי פרנטה, "המלחמה נגד חמשת הכוכבים מנעה מאיתנו לראות את הסכנה האמיתית. אני מתכוונת לליגה של מטיאו סאלוויני, כוח פוליטי מאורגן הרבה יותר טוב... אין לי שום חיבה לסאלוויני. אני מתעבת את מה שהוא מייצג, ואת מי שהוא מעריך: פוטין, טראמפ, מרין לה פן, ויקטור אורבן ואחרים". סאלוויני "דומה למסורות הגרועות בפוליטיקה האיטלקית", כתבה.

סאלוויני מכהן כסגן ראש הממשלה וכשר הפנים. באחרונה אסר על ספינות הנושאות מאות פליטים לעגון בספינה לחופי איטליה. "הוא נהפך למשכנע מאוד ועושה רושם של אדם בעל מזג טוב שמבין את בעיותיהם של האנשים הפשוטים, וברגע הנכון חובט באגרופיו הגזעניים ושונאי הזרים בשולחן", כתבה פרנטה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ