שרה בגרמניה תומכת בבורקיני בבתי הספר: "יעזור לבנות מוסלמיות להשתלב"

בית ספר במערב גרמניה עורר סערה ציבורית לאחר שהתיר לתלמידות להגיע לשיעורי שחייה עם בגד הים שמכסה את כל הגוף. מחוקקים שמרנים תקפו את המהלך ואילו שרת המשפחה הגנה עליו

לוגו הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוחצת בבורקיני בחוף הים בקאן הצרפתית, בשנה שעברה
לוגו הארץ

בתחילת החודש עורר בית ספר במערב גרמניה סערה ציבורית כשהתיר לתלמידות להגיע לבושות בבורקיני (בגד ים המכסה את כל הגוף) לשיעורי שחייה. מחוקקים שמרנים במדינה יצאו נגד הצעד, בתקופה שבה הממשלה בראשות הקנצלרית אנגלה מרקל מתנדנדת בגלל מדיניות ההגירה שלה. לטענת המבקרים מהימין, הצעד ימנע ממהגרים מוסלמים להשתלב בחברה.

רשת החדשות הבריטית BBC  דיווחה אתמול (שני) שיוליה קלוקנר, סגנית יו"ר מפלגת השלטון הנוצרית-דמוקרטית (CDU) של מרקל, אמרה שהחלטת בית הספר במערב המדינה "משקפת הבנה מפלה של מקומה של האשה במקום שבו ילדים ואנשים צעירים לומדים את ההיפך וצריכים להתפתח בצורה חופשית". מנגד, שרת המשפחה פרנציסקה גיפיי מהמפלגה הסוציאל-דמוקרטית (SPD) הגנה על הצעד של מוסד הלימודים מנורדריין-וסטאפליה ואמרה שהלבוש הארוך דווקא יעזור לילדות מוסלמיות להשתלב בבית הספר ובכלל.

לדברי שרת המשפחה, לבישת בגד הים המלא תעזור לילדות מוסלמיות להשתלב. אחרת, היא טענה, הורי התלמידות יוציאו אותן מהכיתות. "הדבר החשוב ביותר הוא טובת הילדים וזה אומר שכולם לומדים לשחות", אמרה השרה.

היא הצדיקה בתי ספר שינקטו מהלך דומה ויאפשרו לתלמידות ללבוש בורקיני בשיעורי שחייה והזהירה מפני הצגת הנושא כ"נפילתו של המערב". "אל תוציאו את הנושא מפרופורציות", היא אמרה.

לבישת הבורקיני הפכה בשנים האחרונות לנושא שנוי במחלוקת ברחבי אירופה. בשנת 2016 למשל, אסרה עיר הנופש הצרפתית קאן על נשים ללבוש בחופיה את בגדי הים המכסים את כל גופן וראשן, ומשמשים בעיקר נשים מוסלמיות. בעיריית קאן הסבירו כי ההחלטה התקבלה מטעמים ביטחוניים, על רקע החשש מפני הטרור האיסלאמי.

שבוע קודם לכן אסרה העיר ניס הצרפתית על לבישת ברוקיני בחופיה, ואליה הצטרפו 15 עיירות חוף בדרום־מזרח צרפת. מאז עצרו הרשויות בצרפת כמה עשרות נשים מאז נכנס לתוקף איסור לבישת הבורקיני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ