פוטין נפגש עם יועצו של טראמפ: "יחסי ארה"ב-רוסיה בשפל"

נשיא רוסיה נפגש במוסקבה עם ג'ון בולטון, היועץ לביטחון לאומי של נשיא ארה"ב. השניים סיכמו על פסגה קרובה בין פוטין לטראמפ במטרה לשפר את יחסי שתי המעצמות - ואף דיברו על המונדיאל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פוטין ובולטון בקרמלין, היום
פוטין ובולטון בקרמלין, היוםצילום: POOL/רויטרס

וושינגטון ומוסקבה הסכימו לערוך בקרוב מפגש פסגה בין נשיא ארה"ב ועמיתו הרוסי ולדימיר פוטין. כך מסר היום (רביעי) לכתבים יורי אושקוב, יועצו הבכיר של פוטין למדיניות חוץ. ההודעה של הקרמלין נמסרה לאחר שפוטין נפגש במוסקבה עם יועצו של טראמפ לביטחון לאומי ג'ון בולטון.

פוטין בירך את בולטון בפתח פגישתם ואמר שיחסי ארה"ב-רוסיה נמצאים בשפל, וציין שהסיבה לכך היא בעיקרה המאבקים הפוליטיים הפנימיים בתוך ארה"ב. הנשיא הרוסי הביע תקווה שביקורו של בולטון יהיה הצעד הראשון בדרך לשיפור היחסים בין שתי המדינות.

נשיא רוסיה אמר שארצו מעולם לא רצתה עימות עם ארה"ב והציע ששתי המדינות ידונו במה שניתן לעשות כדי "לשוב ליחסים מלאים על בסיס שוויון וכבוד הדדי". בולטון אמר שהוא מצפה לדון עם פוטין "כיצד לשפר את יחסי ארה"ב-רוסיה ולמצוא תחומים שבהם שתי המדינות יכולות להסכים עליהם ולבצע ביחד התקדמות". היועץ לביטחון לאומי של טראמפ הוסיף שבעבר, כשלמוסקבה ולוושינגטון היו בעבר מחלוקות, מנהיגי ארה"ב ורוסיה נפגשו וזה היה "טוב לשתי המדינות, טוב ליציבות בעולם".

בולטון אמר שחשוב מאוד שהנשיא הרוסי ייפגש עם טראמפ למרות חילוקי הדעות בין שתי המעצמות. לדבריו, שני הנשיאים חושבים שיוכלו למצוא פתרונות קונסטרוקטיביים. היועץ לביטחון לאומי הנמיך ציפיות ואמר שהוא לא צופה בהכרח תוצאות מסוימות ממפגש הפסגה בין פוטין לבין טראמפ.

בולטון אמר גם שהוא ישמח לשמוע מפוטין את רשמיו "כיצד טיפלת בגביע העולם בהצלחה כזו", לפני שארה"ב תארח בעצמה את המונדיאל בשנת 2026.

אושקוב אמר שפרטים על מועד הפסגה בין טראמפ לבין פוטין ומיקומה המדויק יימסרו מחר. לדבריו, הפסגה תיערך במדינה שלישית נוחה ושההכנות לפסגה יימשכו כמה שבועות. לדברי יועצו הבכיר של פוטין, הנשיא הרוסי ובולטון דנו במצב בסוריה, אוקראינה, צפון קוריאה וכן  בפרישת הסכם הגרעין עם  איראן. נושא הסנקציות האמריקאיות על רוסיה לא עלה בפגישת השניים. השניים גם דנו בנושאים שיהיו על סדר היום בפסגת טראמפ-פוטין שתיערך כאמור בקרוב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ