אנג'ליק כריסאפיס, גרדיאן

קצבים בצרפת מבקשים מהממשלה אבטחה משטרתית מפני פעילים לזכויות בעלי חיים. לטענתם, הביטחון שלהם נמצא בסכנה בעקבות ניסיונות הטבעונים לכפות אורח חיים ללא בשר ברחבי המדינה.

איחוד הקצבים של צרפת כתב לשר הפנים כי החנויות שלהם מרוססות בדם מזויף ומכוסות בכתובות גרפיטי. עוד טוענים הקצבים במכתבם כי לאחרונה הורחב הסיקור התקשורתי על הטבעונות והדבר מאיים על ביטחונם. "18 אלף קצבים מודאגים מהשלכות ההייפ התקשורתי המוגזם סביב אורח החיים הטבעוני", נכתב לשר הפנים. "ושהטבעונים מעוניינים לכפות את אורח החיים שלהם רוב עצום באוכלוסיה".

דוכן קצבים בניסצילום: בלומברג

"אנחנו סומכים על שירותיך ועל תמיכת הממשלה בעצירת האלימות הפיזית, המילולית והמוסרית בהקדם האפשרי", סיכמו הקצבים את מכתבם. שבע חנויות קצבים הושחתו ורוססו בדם מזויף בצפון המדינה במהלך אפריל. תקריות נוספות דווחו גם בדרום צרפת. אחד הקצבים בצפון סיפר כי ראה חלונות שבורים ואת הכתובת "לעצור את אפליית החיות", שרוססה על החנות.  

לא רק ספקי בשר נמצאים על הכוונת של הפעילים לזכויות בעלי החיים. בשנה שעברה סיפר סוחר גבינות מליון, כי החנות שלו רוססה בכתובות "חלב הוא אונס" ו"חלב הוא רצח". בחודש מארס נגזר על יצרנית גבינה טבעונית שבעה חודשי מאסר על תנאי לאחר שכתבה בפייסבוק שאין לה רחמים על הקצב שנרצח במתקפת הטרור על הסופרמרקט שבו עבד בעיר טרבס.

"אנחנו מגנים כל אלימות", אמר סבסטיאן ארסק, פעיל לזכויות בעלי חיים מארגון L214, שלאחרונה הפיק מספר סרטים על בתי מטבחיים בצרפת שזכו להד תקשורתי. הוא אמר לתקשורת בצרפת כי הירידה במכירות הבשר במדינה לא התרחשה בגלל 5% מהצרפתים שהתזונה שלהם טבעונית, אלא בגלל שמחצית מהאוכלוסייה שוקלת להפסיק לצרוך בשר.

ז'אן-פרנסואה גיהאר, ראש איגוד הקצבים, אמר כי אינו מצפה שבכל חנות קצבים יוצב שוטר, אבל הוא כן מצפה להגברת הפיקוח על מה שהוא מכנה "קבוצות טבעונית קיצוניות". גיהאר נשאל על ידי כתב "לה פריזיאן" אם הוא מתנגד לכל הטבעונים. "ממש לא", ענה. "זו הבחירה שלהם לא לאכול בשר. בסף הכל אנחנו מבקשים שיכבדו את מלאכתנו ואת הלקוחות שלנו, שהם עדיין רוב העם הצרפתי. הטבעונים הם מיעוט קטן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ