בתו הניאו-נאצית של הימלר עבדה בארגון הביון של מערב גרמניה

גודרון בורוויץ מעולם לא הסתייגה ממעשי אביה, שהיה השני בחשיבותו במשטר הנאצי. לפי הפרסום בבילד, "הנסיכה הנאצית", שסייעה לפושעים נאצים, עבדה תחת שם בדוי ב-BND במשך שנתיים

עופר אדרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הימלר ובתו גודרון בברלין, ב-1938
הימלר ובתו גודרון בברלין, ב-1938צילום: /אי־פי

בתו של היינריך הימלר, האדם השני בחשיבותו בגרמניה הנאצית, עבדה אחרי מלחמת העולם השנייה בארגון הביון של מערב גרמניה - כך חשף היום (שישי) היומון הגרמני בילד. לפי הדיווח, הבת גודרון בורוויץ עבדה בשם בדוי כמזכירה במטה ארגון ה-BND במינכן בשנים 1963-1961. היא מתה לאחרונה בגיל 88 בגרמניה.

בורוויץ מעולם לא הסתייגה מפשעיו של אביה, שהיה ראש האס-אס, ראש הגסטאפו ושר הפנים הנאצי. היא היתה ניאו-נאצית נלהבת בעצמה, השתתפה במצעדים ניאו-נאצים בגרמניה וסייעה לפושעי מלחמה נאצים מבחינה משפטית וכלכלית באמצעות ארגון שהקימה בשם "עזרה שקטה". בשל כך היתה דמות מוערכת בחוגים ניאו-נאצים וכונתה "הנסיכה הנאצית". בורוויץ היא בתו היחידה של הימלר מנישואיו לאשתו, מרגטה. להימלר, שהתאבד בשבי הבריטי ב-1945, היו עוד ילדים מרומן שניהל מחוץ לנישואים.

את הפרטים על עברה של בורוויץ מסר לעיתון ההיסטוריון של ארגון ה-BND, בודו הכלהמר. בתו של הימלר לא היתה הנאצית היחידה שהועסק בארגון הביון - המקבילה הגרמנית של המוסד - באותן שנים. בעבר נחשף כי אחרי מלחמת העולם השנייה הועסקו מאות נאצים ב-BND, שהוקם ב-1956 במערב גרמניה.

חלק מהנאצים שהועסקו בארגון השתתפו בפועל במעשי רצח, בהם אנשי גסטאפו ואס-אס. העסקתם נעשתה בתיאום מלא עם ארצות הברית, שהשתמשה בידע של הנאצים לשעבר כדי לרגל אחר ברית המועצות. ריינהרד גהלן, האיש שעמד בראש ארגון הביון מהקמתו ועד 1968, היה בעצמו קצין מודיעין בוורמאכט, שפיקד על המודיעין הצבאי בחזית המזרחית.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ