בית המשפט באוסטריה קבע: הרשויות במדינה חייבות להכיר במגדר שלישי

השופטים קבעו כי המדינה חייבת לאפשר למי שלא מגדיר עצמו כגבר או כאשה להירשם במסמכים הרשמיים. הם הציעו לקרוא למגדר זה "מגוון" או "פתוח", אך הותירו את ההחלטה לפרלמנט ולממשלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מצעד הגאווה בווינה, בשבוע שעבר

בית המשפט העליון באוסטריה קבע היום (שישי) כי הרשויות במדינה חייבות להכיר במגדר שלישי, של מי שלא מגדיר עצמו כגבר או כאשה. לפי הפסיקה, בעלי מגדר שלישי יוכלו להירשם במסמכים רשמיים.

בית המשפט נדרש לעניין לאור עתירה של אדם שלא הצליח לשנות את הרישום שלו למגדר שלישי. לפי בית המשפט האוסטרי, אמנת זכויות האדם האירופאית מבטיחה את זהותו האינדיבידואלית של האדם, ולכן "מגינה על בעלי מגדר אחר מפני הגדרתם בידי אחרים".

לפי סוכנות הידיעות אי-פי, אוסטריה לא תצטרך לשנות את החוק במדינה לאור הפסיקה, משום שהחקיקה הקיימת לא מצמצת את הרישום לגבר או לאשה בלבד. השופטים הציעו כמה שמות עבור המגדר השלישי, בהם "מגוון", "פתוח" ו"בין", אך הם השאירו לפרלמנט או לממשלה את ההחלטה כיצד בעלי המגדר השלישי ייקראו במסמכים הרשמיים במדינה.

בנובמבר האחרון דן בנושא גם בית המשפט לחוקה בגרמניה, כשקרא למחוקקים במדינה להכיר במגדר שלישי. בית המשפט העליון באוסטרליה הכיר במגדר שלישי ב-2014.

בשנה שעברה הופיעה לראשונה בטלוויזיה דמות שאינה מזדהה כאשה או כגבר. הסדרה "מיליארדים" הציגה את הדמות טיילור, המגולמת על ידי אסיה קייט דילון, שגם מחוץ למסך מזדהים כמי שדוחים את הבינאריות המגדרית הקיימת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ