לוגו גרדיאן
גרדיאן

ילדות מהגרות נאלצות לעבוד בזנות כדי לעבור מאיטליה לצרפת, כך קובע דו"ח של Save the Children באיטליה שפורסם היום (שבת). הקטינות, רובן ממדינות אפריקה הדרומיות לסהרה, עובדות בזנות כדי לשלם את הסכומים שדורשים נהגים כדי להעבירן את הגבול, המוערכים בין 50 ל-150 דולר. לפי הארגון, בעיקר מאז תחילת השנה תועדו מקרים רבים של ילדות שנאלצו לעבוד בזנות.

"אלה ילדות צעירות מאוד ופגיעות מאוד שהן חלק מזרם של קטינים מהגרים ללא ליווי שמנסים לעבור את הגבול בצפון איטליה כדי להתאחד עם קרוביהם", הסבירה רפאלה מילאנו, מנהלת תוכניות אירופה בארגון. היא הוסיפה כי הילדות נתונות לסיכונים של ניצול והתעללות.

המצב בעיירית הגבול ונטימיליה, נקודת מעבר מרכזית לצרפת, הידרדר לאחר פינוי מחנה הפליטים המאולתר ליד נהר רויה באפריל. מאז, ילדים מהגרים רבים נאלצים לחיות ברחובות, ולפי הארגון הם חשופים לסיכונים גדולים יותר. בדו"ח נכתב כי ילדות מקבלות הצעות למין תמורת אוכל או מקלט.

הדו"ח קבע כי ילדים משועבדים למין גם בחלקים אחרים של איטליה - לרבות ברומא ובמחוזות ונטו, אברוצו ומארקה וכן באי סרדיניה. לפי ארגון הצדקה, יותר מ-1,900 בנות נוצלו באזורים אלה מינואר 2017 ועד מארס 2018, מתוכן 160 הוכחו כילדות. לפי הדו"ח, שאר הילדים הגיעו באחרונה לגיל 18 או מעמידים פני מבוגרים. "זה בלתי קביל שבמדינה שלנו ילדים ובוגרים מסיימים ברשתם של נצלנים חסרי מצפון", הוסיפה מילאנו.

הדו"ח על ניצול הילדות שמנסות לחצות את הגבול הגיע לאחר דו"ח נוסף של Oxfam, שהאשים את משטרת הגבולות בצרפת בשליחת ילדים מהגרים חזרה לאיטליה באופן לא חוקי. השוטרים הואשמו בכליאת ילדים, חלקם בני 12, בתאים ללא מזון ומים. עוד נקבע כי הם חתכו את סוליות נעלי הילדים כדי שלא ינסו לצלוח את המסע בין המדינות בשנית ולקחו את כרטיסי הסים מהטלפונים שלהם. לפי Oxfam, כ-16,500 מהגרים, רבע מהם ילדים, עברו לאיטליה דרך ונטימיליה במשך תשעה חודשים עד אפריל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ