לרגל מעבר דירה, שגרירות ארה"ב בבריטניה מוכרת שואב אבק מקולקל, מכונית משומשת ונייר טואלט

גלילי נייר הטואלט נמכרים כסטים ומחירם הוא 199 דולר. על אף אחד מהפריטים אין סמל אמריקאי רשמי ואין להם כל ערך היסטורי. המעוניינים יכולים להגיש את הצעותיהם עד 8 באוגוסט

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מסור חשמלי, אחד הפריטים שלמכירה
מסור חשמלי, אחד הפריטים שלמכירהצילום: Online Auction
הארץ

אנשי שגרירות ארה"ב בבריטניה עמלו לאחרונה על פרויקט ענק — העברת מעון השגרירות לבניין חדש ומפואר בבטרסי, בפאתי לונדון. המעבר עצמו הושלם כבר בינואר, וכעת, לאחר שהתמקמו בבניין הפאר החדש גילו אנשי השגרירות שנותרו עם המון חפצים שאין בהם צורך. בקרוב יערכו מכירה פומבית של החפצים המיותרים, בהם חמישה שואבי אבק מקולקלים, מכונית משומשת ו–1,200 גלילי נייר טואלט, כך דיווח הבי־בי־סי. המעוניינים יכולים להגיש את הצעותיהם עד 8 באוגוסט.

מחיר גלילי נייר הטואלט, הנמכרים כסטים, הוא 199 דולר. על אף אחד מהפריטים אין סמל אמריקאי רשמי ואין להם כל ערך היסטורי, אך העיתון הבריטי אינדפנדנט דיווח כי אחד מעובדי השגרירות אמר שטיב נייר הטואלט הוא "קרוב לוודאי קצת יותר מהסטנדרט הרגיל".

בין עשרות הפריטים המוצעים למכירה גם מכונית וולבו 2007 "במצב שמיש" במחיר של 8,427 דולר, חמישה שואבי אבק מקולקלים מסוג דייסון שיימכרו בעד 15–65 דולר, וכמה מנורות שולחן במחיר 75 דולר כל אחת.

אחד משואבי האבק המוצעים למכירהצילום: Online Auction

השגרירות עברה ממשכנה הקודם שבשכונת היוקרה מייפייר בעיר משום שהיה קטן מדי ואי אפשר היה להתקין בו את אמצעי האבטחה המודרניים שהיו נחוצים לה, דווח בבי־בי־סי. תהליך המעבר של השגרירות החל כבר ב–2008, לקראת סוף כהונת הנשיא ג'ורג' וו. בוש, בשל חששות ביטחוניים. שוויו של הבניין החדש של השגרירות, שנפתח ב–16 בינואר, מוערך ביותר ממיליארד דולר.

בינואר סירב נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לבקר בשגרירות החדשה, בטענה שהיתה עסקת נדל"ן גרועה. בציוץ בטוויטר כתב, "הסיבה שביטלתי את נסיעתי ללונדון היא שאני ממש לא אוהב את העובדה שממשל אובמה מכר את המקום הטוב ביותר שהיה לשגרירות בלונדון בתמורה לכסף קטן, רק כדי לבנות שגרירות חדשה במקום מרוחק במחיר 1.2 מיליארד דולר. עסקה גרועה. רצו שאבוא לגזור את הסרט. לא!".

בניין השגרירות הקודם לא היה שייך לארה"ב, אך היא חכרה אותו ל–999 שנים. הממשל האמריקאי מכר את שטר החכירה לחברת נדל"ן קטארית בשם Qatari Diar, המתכננת להפוך את הבניין למלון. ההחלטה להעביר את מעון השגרירות למקומה החדש התקבלה על ידי הממשל של הנשיא ג'ורג' וו. בוש באוקטובר 2008, חודשים ספורים לפני שפרש מתפקידו והוחלף על ידי ברק אובמה.

המחיר הסופי שהתקבל בעד בניין השגרירות הקודם לא פורסם בתקשורת, אך ידוע כי לפני תחילת המשא ומתן, הוא הוערך בסכום של 300–500 מיליון ליש"ט.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ