כלי תקשורת: חשודה בריגול למען רוסיה עבדה בשגרירות ארה"ב במוסקבה

פקיד בכיר אמר ל-CNN כי האשה, אזרחית רוסיה, עבדה עבור השירות החשאי של ארה"ב יותר מעשור ונהגה להיפגש עם המודיעין הרוסי. הגרדיאן: לחשודה היתה גישה ללוח הזמנים של נשיא ארה"ב

גרדיאן
CNN
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שגרירות ארה"ב במרכז מוסקבה, ארכיוןצילום: Ivan Sekretarev / AP
גרדיאן
CNN

חוקרים מטעם ארה"ב גילו כי אשה החשודה כמרגלת מטעם רוסיה עבדה מבלי להיחשף בשגרירות ארה"ב במוסקבה במשך יותר מעשור – כך דיווח הלילה (חמישי) עיתון הגרדיאן הבריטי. פקיד בכיר ששוחח עם ה-CNN סיפר כי האשה, בעלת אזרחות רוסית, עבדה עבור השירות החשאי של ארה"ב במשך שנים לפני שעוררה חשד, בביקורת אבטחה שגרתית של מחלקת המדינה שהתקיימה ב-2016.

ממידע שהגיע לידי הגרדיאן, לחשודה היתה גישה לרשת הפנימית של הסוכנות ולמערכות הדואר האלקטרוני שלה, שהקנו לה גישה לחומרים סודיים ביותר, בהם לוחות הזמנים של הנשיא וסגן הנשיא של ארה"ב. לפי ה-CNN, בבדיקה השגרתית התגלה כי החשודה נהגה להיפגש באופן קבוע ובלתי מורשה עם שירות המודיעין של רוסיה.

גורם מודיעיני אמר לגרדיאן שהאשה פוטרה מתפקידה לפני כשנה, לאחר שמחלקת המדינה שללה את הסיווג הביטחוני שלה. פיטוריה הגיעו מעט לפני סבב גירושים נרחב של עובדים אמריקאיים, בהתאם להוראת הקרמלין. ההוראה באה בעקבות סבב סנקציות חדש שהטילה וושינגטון על מוסקבה.

הוראת הקרמלין, כך לפי הגורם המודיעיני, סיפקה סיפור כיסוי לפיטורי החשודה. "השירות החשאי מנסה להסתיר את הפרצה באבטחה בכך שהוא מפטר אותה", אמר. "הנזק כבר נעשה, אך ההנהלה הבכירה של השירות החשאי לא ניהלה שום חקירה פנימית כדי להעריך אותו, ולראות האם היא גייסה עובדים נוספים לספק לה מידע נוסף".

ממחלקת המדינה של ארה"ב נמסר: "איננו מגיבים על טענות בענייני מודיעין או כוח אדם, ואיננו מכירים כל מידע לגבי התקרית המדוברת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ