המשטרה בגרמניה קיבלה התראה על מרדף מסוכן. החשוד: סנאי

גבר מיואש התקשר למשטרה בעיר קרלסרוהה כי לא הצליח לברוח מסנאי זעיר שלא עזב אותו. בסופו של דבר הסנאי המותש נרדם, נלקח למקלט לחיות, מונה לקמע משטרתי וקיבל את השם קרל-פרידריך

הארץ
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפושע, קרל-פרידריך
הפושע, קרל-פרידריךצילום: Karlsruhe police/EPA

גבר גרמני התקשר למשטרה שלשום (חמישי) ובפיו סיפור שנשמע כמו בדיחה: גור של סנאי רודף אחריו ומסרב לשחררו. השוטרים בתחנת המשטרה בעיר קרלסרוהה סיפרו כי הגבר התקשר אליהם מיואש לחלוטין, וסיפר שהוא לא מצליח לגרום לסנאי הזעיר לעזוב אותו במנוחה.

כשהשוטרים הגיעו למקום, הם מצאו שהמרדף יוצא הדופן עדיין מתנהל. אך במהרה הסיטואציה הגיעה לסיומה, כשהסנאי, שככל הנראה הותש מהפעילות המאומצת, פשוט נרדם על הדשא. השוטרים העריכו כי הסנאי הקטן הופרד מאמו ורדף אחר הגבר בניסיון למצוא בית חדש. "זה קורה לעתים עם סנאים שמאבדים את אמם", הסבירה דוברת התחנה, כריסטינה קרנץ, "הם מתמקדים באדם אחד כדי למצוא לאם תחליף".

"החיות הללו עשויות להיות מאוד ממוקדות מטרה", אמרה קרנץ, "הם לא רק ירוצו אחר האדם, אלא ממש יהפכו להיות אובססיביים לגביו. זה עלול להיות מפחיד למדי". היא הוסיפה שהגבר הרגיש מאויים כשהתקשר למשטרה ולא ידע איך להתמודד עם המצב. לעומת הקורבן המבוהל, השוטרים שהגיעו למקום התקרית היו בעיקר משועשעים. "הסנאי יהיה הקמע החדש שלנו, נכנה אותו קרל-פרידריך", נכתב בדו"ח המשטרה על התקרית, "הוא נרדם במהרה לאחר הגעתנו למקום".

קרנץ אישרה שהשוטרים די נהנו להגיב לקריאה ואמרה שהם חשבו כי השם שנבחר יתאים לסנאי הקטן. הוא נלקח למקלט לחיות בעיר, אליו הגיעו באותו היום עוד שני סנאים קטנטנים – אך קרל-פרידריך הזעיר היה היחיד שהובא למקום על ידי כוח משטרתי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ