טרור בלונדון: לפחות שני פצועים מדריסת מכונית ליד הפרלמנט, הנהג נעצר

המכונית הפוגעת התנגשה במחסום ליד הפרלמנט והאזור נסגר לתנועה. הנהג, בריטי בן 29, הובל באזיקים מהמקום. עד ראייה: לאחר שפגע ברוכבי אופניים הרכב האיץ לכיוון הבניין

רויטרס
גרדיאן
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שוטרים בזירה בלונדון, היום
שוטרים בזירה בלונדון, היוםצילום: HANNAH MCKAY/רויטרס

לפחות שני בני אדם נפצעו היום מדריסת מכונית שלאחר מכן התנגשה במחסום מחוץ לבניין הפרלמנט בלונדון. משטרת לונדון הודיעה כי האירוע נחקר כטרור והיחידה ללוחמה בטרור חוקרת את המקרה. לפי הרשויות, המשטרה עצרה את הנהג, גבר בן 29 אזרח בריטניה, אבל יליד מדינה זרה. כוחות משטרה גדולים ואמבולנסים הגיעו וסגרו את האזור הסמוך לבניין הפרלמנט, כולל את תחנת הרכבת הסמוכה. 

 לפי הרשויות, שני פצועים פונו לבית החולים, אך לא נראה כי הם סובלים מפגיעות קשות. רשת BBC דיווחה כי חובשים מטפלים בקבוצה קטנה של בני אדם שיושבים על הקרקע מחוץ לפרלמנט. ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי אמרה כי התקרית מחוץ לבניין הפרלמנט היום היא מפתיעה והזהירה כי איום הטרור על בריטניה נותר חמור ולכן על הציבור לגלות ערנות.

עד ראייה מסר ל-BBC כי הוא ראה רכב פוגע בקבוצת רוכבי אופניים ואז פונה לכיוון המחסום מחוץ לפרלמנט. לדבריו נראה כי הדריסה היתה מכוונת. כך אמרה גם עדת ראייה ששוחחה עם הגרדיאן: "אני חושבת שזה נראה מכוון - המכונית נסעה במהירות גבוהה לעבר המחסום. הלכתי בצד השני של הרחוב. שמעתי רעש ומישהו צועק". עדי ראייה מסרו כי ראו את המשטרה מוליכה את הנהג מהזירה באזיקים.

עד ראייה נוסף אמר ל-BBC כי לאחר שהרכב פגע ברוכבי האופניים הוא הסתובב, האיץ ככל יכולתו ופגע במחסום. לדבריו, היה מדובר במכונית קטנה וכסופה, והיא "פגעה במחסום במהירות כל כך גבוהה שהמכונית התרוממה מהקרקע". לאחר מכן, סיפר, שני שוטרים קפצו מעל למחסומים ורכבי משטרה משוריינים הגיעו לזירה. עד ראייה אחר מסר כי עשן היתמר מהמכונית וכי ראה לפחות עשרה אנשים שוכבים על הקרקע.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כתב בתגובה לפיגוע בטוויטר שלו: "עוד פיגוע טרור בלונדון...החיות האלה משוגעות וצריך לטפל בהן בנוקשות ובכוח".

בניין הפרלמנט מוקף מחסומים מאז שמחבל הרג ארבעה בני אדם בפיגוע במארס אשתקד. המחבל, חאליד מסעוד, דרס הולכי רגל על גשר ווסטמינסטר, המשיך לעבר בניין הפרלמנט ודקר שם למוות שוטר. הוא נורה על ידי כוחות הביטחון שמיהרו למקום ומת מאוחר יותר מפצעיו. ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) קיבל אחריות לאותה התקפה. האירוע היה ראשון מבין חמש תקיפות במהלך השנה האחרונה שמשטרת בריטניה קשרה לטרור. כשלושה חודשים לאחר מכן, שלושה מחבלים הרגו שבעה בני אדם בפיגוע משולב בלב העיר.

רמת כוננות הטרור בבריטניה היא כעת אחת מתחת לגבוהה ביותר. בהתאם לכך, ההערכות הן כי תקיפה של טרוריסטים סבירה ביותר. בשבוע שעבר גבר שהתאסלם הודה כי תכנן להרוג יותר ממאה אנשים בפיגוע דריסה ברחוב אוקספורד בלונדון.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ