תושבים בברלין נצטוו להסתגר בבתיהם בשל שריפת יער גדולה מדרום לעיר

השריפה פרצה ביום חמישי והשליטה עליה הושגה רק אחר הצהריים. היא הספיקה לכלות 4,000 דונמים ולגרום לפיצוץ מסוכן של תחמושת ממלחמת העולם השנייה

גרדיאן
ד-פ-א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כבאים בשריפת היער, היום
גרדיאן
ד-פ-א

תושבים בברלין התבקשו בסוף השבוע להסתגר בבתיהם בעקבות שריפת יער גדולה מדרום לעיר שגרמה לענני עשן גדולים להתפזר באזור. על מאמצי כיבוי האש העיב החשש מפני פיצוץ תחמושת ישנה ממלחמת העולם השנייה, שסיכן את הכבאים.

האש, שפרצה ביום חמישי אחר הצהריים, התפשטה במהירות ביער הנמצא בין העיירה טרנבריצן לכפר יוטרבורג, 63 ק"מ דרומית מערבית לבירת גרמניה. מאמצי הכיבוי מהקרקע לוו בסיוע מסוקים, חיילים ושוטרים. רק היום בשעות הצהריים הצליחו צוותי הכיבוי להשיג שליטה על האש, שהספיקה לכלות יותר מ-4,000 דונמים.

השריפה מרחוק, 50 ק"מ דרומית מברלין, ביום חמישיצילום: AFP

הכבאים התקשו להתקדם אל תוך היער בהתחשב בסכנה הגלומה ברימוני יד ופגזים שנמצאים במקום ומעולם לא התפוצצו, וחלקם כבר הספיקו להתפוצץ בשל החום מהאש שאחזה בצמחייה מסביב.

יותר מ-500 תושבים פונו למקלטי חירום בסוף השבוע מחשש שהאש תגיע לשלושה כפרים בסביבה. על פי הדיווח, הכבאים הצליחו לעצור את האש כשהיתה במרחק של רק כמה מאות מטרים מבתי התושבים. בברלין דיווחו התושבים על ריחות שריפה חזקים בכל רחבי העיר. רחובות שלמים כוסו בעשן והדיירים התבקשו להסתגר בבתים ולסגור פתחי אוורור.

שריפת היער מדרום לברלין, אתמולצילום: AFP

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ