ד-פ-א
גרדיאן

משטרת הולנד הודיעה אתמול (ראשון) על מעצרו בספרד של גבר שחשוד ברצח ילד בן 11 בשנת 1998. החשוד ברצח, יוס ברך, נעצר בעיירה ליד ברצלונה. ברך הוא מומחה להישרדות והוא מוגדר כחשוד העיקרי ברצח של הילד ניקי פרסטאפן אחרי שעקבות ד־נ־א שלו נמצאו ליד גופת הילד. "יוס ב', בן 55, חשוד ברצח ניקי פרסטאפן, נעצר ביום ראשון אחר הצהריים בספרד. הוא נלקח למעצר ויוסגר להולנד", נמסר בהודעת המשטרה ההולנדית.

הילד ניקי נעלם ב-9 באוגוסט 1998 במהלך מחנה קיץ שבו השתתף ביער במחוז לימבורג הסמוך לגבול עם גרמניה. גופתו נמצאה למחרת. חוקרי משטרה שבדקו את גופת הילד אמרו שנמצאו עליה סימנים לתקיפה מינית.

ניקי פרסטאפן צילום: טוויטר
מעצרו של יוס ברך בספרד, אתמולצילום: AFP
ניקי פרסטאפן

ב-20 השנים האחרונות נחקרו כמה אנשים בקשר לרצח של הילד, אבל אף אחת מהחקירות לא הובילה לרוצח של ניקי. בחודש פברואר החלה המשטרה ההולנדית לבצע איסוף דגימות ד־נ־א במחוז לימבורג בניסיון להחיות את התיק. היה זה המבצע הגדול מסוגו בתולדות המדינה שבמהלכו נאספו דגימות ד־נ־א מכ-16 אלף גברים באזור שבו נרצח הילד.

משטרת מאסטריכט, בירת מחוז לימבורג, מסרה ביום חמישי שיותר מ-200 אנשים יצרו איתה קשר בעקבות בקשתה לקבל מידע על מקום הימצאו של ברך. בהודעה שהועברה לציבור תואר ברך כמומחה להישרדות שיכול לחיות תקופות זמן ארוכות בטבע. הפעם האחרונה שבה הוא נראה הייתה בהרי הווז' בצפון-מזרח צרפת, שם הוא מחזיק בבקתה.

על פי הדיווחים, החוקרים בהולנד השוו בין דגימות ד־נ־א שנמצאו בבקתה של ברך לבין אלה שנמצאו ליד גופתו של הילד ניק ונמצאה התאמה מלאה ביניהן – מה שהוביל את הרשויות בהולנד לקבוע שהמומחה להישרדות הוא החשוד העיקרי ברצח.

אתר זיכרון לילד ניקי פרסטאפן במחוז לימבורג בהולנד, בשנה שעברהצילום: AFP

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ