איטליה החליטה: ילדים לא מחוסנים לא יוכלו להגיע למעונות ולפעוטונים

הממשלה אישרה מחדש את החוק שמחייב ילדים להתחסן מפני עשר מחלות. בחודש שעבר, הובילה אותה הממשלה יוזמה לתיקון החוק שכלל רק המלצה להתחסן, אולם בגלל הבלבול שנוצר חזרה בה

לוגו הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תינוקת מתחסנת בסרביה, השבוע
לוגו הארץ

ממשלת איטליה החזירה לתוקפו חוק שאסר על ילדים שלא קיבלו חיסונים להגיע לפעוטונים ומעונות יום. החוק, שאומץ בשנה שעברה על ידי ממשלת המרכז־שמאל שהודחה במארס, מחייב לחסן ילדים הלומדים במוסדות חינוך לגיל הרך נגד עשר מחלות ובהן חצבת, טטנוס ושיתוק ילדים.

הממשלה החדשה, המורכבת מתנועת חמשת הכוכבים האנטי־ממסדית (M5S) והלגה הלאומנית, הובילה את היוזמה נגד החוק. בתחילת אוגוסט אישר הסנאט ברומא תיקון שהציעו תנועת חמשת הכוכבים ולגה להשהות את אכיפת חיסוני החובה עד לשנת הלימודים הבאה, 2019–2020, בכפוף לשינוי מקיף של החוק אחרי חופשת הקיץ. אך סוכנות הידיעות AFP דיווחה כי אתמול הכריזה תנועת חמשת הכוכבים על תיקון חדש בבית התחתון המבטל למעשה את התיקון הקודם. ויטוריה בלדינו, חברת הפרלמנט מטעם המפלגה האחראית לחקיקה, הוסיפה שיהיה צורך בחוק חדש כדי לפתור את "אי התפקוד והכאוס" שנוצרו בעקבות הדרישות החדשות.

ביום שלישי עוד קראו מנהלי בתי ספר באיטליה לממשלה לשים קץ ל"כאוס" שנוצר. לפי החוק משנה שעברה, החיסונים הם חובה, אבל הוא חוקק במקביל לפרסום חוזר שלפיו הם רק בגדר המלצה, ודי בהצהרה אישית כדי לאפשר קבלה לבתי ספר.

"אלה חדשות טובות המעידות על רגישות מצדו של הפרלמנט לגבי טיעונים שלנו בדיונים בוועדות", אמר יו"ר התאחדות אנטונלו ג'יאנלי. "הקבלה לפעוטון ולמעון יום של ילדים לא מחוסנים עלול לסכן את בריאותם של בעלי מערכת חיסונית לקויה. זהו ניצחון גדול לחיים המתורבתים".

אתר החדשות האיטלקי ANSA דיווח כי רשויות האכיפה ברחבי איטליה החלו לבקר במוסדות החינוך כדי לבדוק את פנקסי החיסונים שהציגו הורים עם כניסת ילדיהם לבתי הספר בתחילת שנת הלימודים. הבדיקות החלו אתמול במעונות היום ובבתי הספר היסודיים וימשיכו בימים הבאים באופן אקראי בכל רחבי המדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ