שר הפנים האיטלקי הצטרף לתנועתו של סטיב בנון נגד האיחוד האירופי

מטיאו סאלוויני, המכהן גם כסגן ראש הממשלה ומנהיג מפלגת לגה הימנית קיצונית, מנהל באחרונה מאבק נגד האיחוד האירופי על רקע מדיניות ההגירה שלו. התנועה של בנון תסייע לממש את תוכניותיו

לוגו גרדיאן
גרדיאן
לוגו גרדיאן
גרדיאן

שר הפנים וסגן ראש ממשלת איטליה, מטיאו סאלוויני, נפגש עם יועצו האסטרטגי לשעבר של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, סטיב בנון, והצטרף לקבוצה שהקים האסטרטג נגד האיחוד האירופי הנקראת "התנועה". "הוא בפנים!", כתב עליו הפוליטיקאי הבלגי ממפלגת העם, מישל מודריקמן, החבר גם הוא בתנועה החדשה שמאחדת בין הכוחות הפוליטיים האירו-סקפטים ביבשת.

לפי כלי תקשורת באיטליה, בנון סבור כי הבחירות הקרובות לפרלמנט האירופי ב-2019 יכולות לסלול את הדרך לתנועות פופוליסטיות חדשות שיילחמו בקאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ונשיא צרפת עמנואל מקרון במיוחד על רקע מדיניות ההגירה שלהם.

הפגישה בין סאלוויני לבנון נערכה ברומא אתמול (שישי) לאחר שיחות שנערכו בין סאלוויני לראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן, שבעצמו מנהיג חזית נגד האיחוד האירופי ומוביל מדיניות קשוחה נגד ההגירה. לאחר פגישתם, שנערכה בשבוע שעבר, הצהירו סאלוויני ואורבן כי הם "הולכים באותה הדרך" אחרי שדנו בהקמת חזית משותפת נגד ההגירה שתיאבק במדיניותו של מקרון.

הפוליטיקה האירופית איננה זרה לבנון, נוכח קרבתו לנייג'ל פרג', מנהיג מפלגת העצמאות הימנית בבריטניה. פרג' ייחס לבנון את הצלחת המחנה הבריטי שתמך בברקזיט במשאל העם להיפרדות הממלכה המאוחדת מאירופה. בנוסף לבנון יש קשרים עם השמרנים בוותיקאן ובמארס האחרון נסע לרומא כדי לתמוך בסאלוויני לפני הבחירות במדינה. סאלוויני, מנהיג מפלגת לגה הימנית קיצונית הקים ממשלה יחד עם המפלגה הפופוליסטית חמשת הכוכבים, ומאז פועל בתקיפות למנוע הגעת סירות מהגרים מהים התיכון אל שטחה של ארצו.

ביום רביעי נפגש בנון עם מנהיגה ימנית קיצונית אחרת באיטליה, ג'יאורג'יה מלוני - מייסדת מפלגת "האחים של איטליה" הקרובה לסאלוויני ולראש ממשלת איטליה לשעבר סילביו ברלוסקוני. "איטליה הפכה לחממה של הפופוליזם האירופי", אמר מסימיליאנו פנרארי, פרופ' לפוליטיקה בבית ספר לממשל ברומא. "המדינה עלולה להתרחק לא רק מאירופה, אלא גם מדמוקרטיות מערביות אחרות", הזהיר.

תגובות