גורם בבולגריה: נעצר חשוד באונס ורצח העיתונאית החוקרת במדינה

משרד המשפטים הבולגרי סירב להגיב על הדיווח שמסר מקור ממשלתי המעורה בפרטי החקירה. גופתה של העיתונאית, ויקטוריה מרינובה, נמצאה בשבת בפארק בעיר הולדתה רוסה

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אתר זיכרון מאולתר למרינובה ברוסה, היום
אתר זיכרון מאולתר למרינובה ברוסה, היוםצילום: AFP
לוגו רויטרס
רויטרס

משטרת בולגריה עצרה חשוד באונס ורצח העיתונאית ויקטוריה מרינובה, שגופתה נמצאה בפארק בעיר רוסה הסמוכה לנהר הדנובה. כך דיווח היום (שלישי) גורם ממשלתי המעורה בפרטי החקירה. "אפשר להגיד שיש חשוד עצור", אמר הגורם לרויטרס מבלי להרחיב.

דובר מטעם משרד המשפטים סירב להגיב על הדיווח. ממשרד התובע הכללי נמסר כי עוד שלושה חוקרים נשלחו לרוסה כדי לסייע לחוקרים שכבר נמצאים בזירה וחוקרים את המקרה. לפי החוקרים, מרינובה בת ה-30, מגישה ומנחת טלוויזיה מוכרת במדינה, נאנסה, הוכתה ונחנקה למוות. גופתה נמצאה בפארק סמוך לנהר בעיר הולדתה בשבת.

מרינובה, בתמונה שסיפק ערוץ הטלוויזיה בו עבדה
מרינובה, בתמונה שסיפק ערוץ הטלוויזיה בו עבדהצילום: /אי־פי

בהופעתה האחרונה בטלוויזיה, ב-30 בספטמבר, הציגה מרינובה שני עיתונאים שחקרו חשד לשחיתות שבה היה מעורב מימון אירופי. היא אמרה כי בתוכניתה "הגלאי" יפורסמו עוד תחקירים דומים בהמשך.

אף שהרשויות סירבו לקשור באופן רשמי את הרצח לעבודתה, הידיעות על האופן שבו מצאה העיתונאית את מותה עוררו את זעמם של רבים במדינה. בבולגריה נחשפו באחרונה פרשיות שחיתות שונות שבגינן הוטחה בממשלה בסופיה ביקורת רבה, גם מצד הנציבות האירופית.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ