20 גברים הורשעו בהתעללות ובסחר בילדות בצפון אנגליה

יותר מ-120 עבירות מין ב-15 נערות יוחסו למורשעים. על 16 מהם נגזרו עונשי מאסר ממושכים ובחודש הבא ייגזרו עונשיהם של האחרים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

20 גברים הורשעו בבריטניה בסחר והתעללות מינית בכמה ילדות צעירות. החוקרים דיווחו על כך אתמול (שישי) אחרי ששופט הסיר את צו איסור הפרסום על הפרשה, האחרונה בסדרה של משפטים על מעשי התעללות ואונס שבהם מעורבות קבוצות גברים במדינה.

הגברים הורשעו בתוך כמה משפטים השנה בגין יותר מ-120 עבירות מין שבוצעו ב-15 נערות בהאדרספילד שבצפון אנגליה, בשנים 2011-2004. 16 מהמורשעים נידונו למאסר למשך חמש עד 18 שנים. גזר דינם של ארבעת האחרים יינתן בחודש הבא.

עשרה מהגברים שהורשעו בעבירות מין בילדות בצפון אנגליהצילום: West Yorkshire Police/אי־פי
עשרה מהגברים שהורשעו בצפון אנגליהצילום: West Yorkshire Police/אי־פי

בשנים האחרונות נחשפו מספר רב מקרים של התעללות מינית וסחר בילדים וילדות בבריטניה ושל מאות ילדות שפיתו אותן תמורת מתנות. "הגברים האלה כיוונו במיוחד נגד ילדות פגיעות וניצלו אותן לסיפוקם האישי", אמר החוקר מייקל קווין. "הגברים נהגו לאיים, להשתמש באלימות או לספק לקורבנות שלהם אלכוהול וסמים. לגברים האלה היה אכפת רק מעצמם והם ראו בילדות האלה חפצים בהם הם יכלו להשתמש ולהתעלל כרצונם".

על פי ההערכות הממשלה, לפחות 550 ילדים נוצלו וסבלו מהתעללות בידי קבוצות מעין אלו, אולם קשה לאמוד במדויק את המספר האמיתי שכן ילדים רבים לא הוגדרו כקורבנות סחר. בחודש אוגוסט הודיעה ממשלת בריטניה כי תקצה כ-2.6 מיליון דולר לרשויות כדי למנוע מילדים בסיכון ליפול לידיהם של כנופיות פשע או עברייני מין. במקביל, ארגוני ימין בבריטניה ניצלו את המשפטים האחרונים כדי להסית נגד מהגרים, במיוחד מוסלמים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ