מזג אוויר סוער באיטליה: רוב ונציה מתחת למים

רוחות וגשמים עזים גרמו להצפות גם באזורים אחרים באיטליה, וברומא סגרו הרשויות אטרקציות תיירותיות מרכזיות כמו הפורום והקולוסיאום. לפחות ארבעה בני אדם נהרגו מקריסת עצים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הצפות בוונציה, אתמול
הצפות בוונציה, אתמולצילום: MANUEL SILVESTRI/רויטרס

75% מהעיר ונציה הוצפו בימים האחרונים כתוצאה ממזג אוויר סוער שפקד את איטליה. באזורים נרחבים נוספים ברחבי המדינה נרשמו הצפות קשות ורוחות עזות שהפילו עצים והרגו ארבעה בני אדם. הרוחות העזות בוונציה העלו את מפלס המים בעיר ל-1.65 מטרים. המים גדשו את המדרכות הסמוכות לתעלות ואילצו את הרשויות להשבית את מערכת התחבורה הציבורית הימית בה.   

צילום: MANUEL SILVESTRI/רויטרס
רוב שטחה של העיר תחת מים, ונציה אתמולצילום: MANUEL SILVESTRI/רויטרס
הצפות בוונציה, אתמולצילום: MANUEL SILVESTRI/רויטרס
פינוי תושבים מאזורים מוצפים בוונציה, אתמולצילום: AFP

הצפות בוונציה כתוצאה מרוחות עזות הן דבר שכיח יחסית בעיר, אבל אתמול הן היו יוצאות דופן והגיעו לשיא שלדברי הסטטיסטיקאים, לא נראה מאז דצמבר 2008. ראש העיר, לואיג'י ברוגנארו, אמר כי לו היו מוקמים מחסומים תת ימיים בעיר, ניתן היה למנוע את מצב החירום הזה. הפרויקט, שקיבל את השם "מוזס", נדחה כבר זמן רב כתוצאה מבעיות כלכליות ושערוריות שחיתות.

ברוגנארו אמר כי הוא ביקש לשוחח עם ראש הממשלה ג'וזפה קונטה, כדי להדגיש בפניו את דחיפות יישום הפרויקט שיכול למנוע את גלישת מפלס המים, שבממוצע קורה בוונציה לפחות ארבע פעמים בשנה.

תיירים ותושבים בוונציה המוצפת, אתמולצילום: AFP
תיירים ותושבים מחלצים עצמם מההצפות בוונציה, אתמולצילום: MANUEL SILVESTRI/רויטרס
תושב העיר ונציה, אתמולצילום: AFP
תיירים ותושבים ברחובות ונציה המוצפת, אתמולצילום: AFP
ונציה מוצפת, אתמולצילום: AFP

ברוב מחוזות המדינה ישנן התרעות מפני הצפות כתוצאה מגשמים עזים, בעיה שהוחרפה בשנים האחרונות כתוצאה מליקויים בתחזוקה של אפיקי נהר רבים במדינה. ארבעה עוברי אורח נהרגו מקריסת עצים בשלוש תקריות בנאפולי ובלאציו. גם ברומא סגרו הרשויות אטרקציות תיירותיות פופולריות, בהן הקולוסיאום והפורום, בגלל הגשמים העזים. מושל מחוז ונטו באיטליה, לוקה זאיה אמר כי ההצפות השבוע עשויות להגיע לגובה ההצפות שאירעו בוונציה ובפירנצה ב-1966.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ