הנכם מוזמנים למסיבת סגירת הפער המגדרי בשכר. מועד החגיגה: שנת 2235

לפי הערכות הפורום הכלכלי העולמי, הפער בשכר בין נשים לגברים צפוי להיסגר רק בעוד 217 שנה. חברת הפרלמנט הבריטית ששלחה את ההזמנות ל"מסיבה", הבהירה כי מטרתה למשוך תשומת לב לבעיה

לוגו גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה למען העלאת שכר המורים בבריטניה, בחודש שעבר בלונדון
הפגנה למען העלאת שכר המורים בבריטניה, בחודש שעבר בלונדוןצילום: HANNAH MCKAY/רויטרס

זאת אמורה להיות המסיבה הכי טובה בעיר: ההזמנות הבטיחו חגיגה עממית פרועה בכיכר טרפלגר שבמרכז לונדון. יש רק בעיה אחת: המסיבה, שמטרתה לחגוג את ניצחון המאבק נגד הפער בשכר בין נשים לגברים, אמורה להתקיים ב-10 בנובמבר 2235 - השנה שבה הפער ההיסטורי אמור להיסגר.

סטלה קריסי, חברת פרלמנט מטעם הלייבור ששלחה את ההזמנות למסיבה העתידית, הסבירה שהתאריך שנקבע למסיבה מתבסס על הערכות הפורום הכלכלי העולמי. היא הוסיפה שאף שהמסיבה היא אקט היתולי במידה, יש לה מסר רציני ביותר. "העברת תשומת הלב הבעיה לא תמיד מיתרגמת לעשייה. לממשלה הבריטית אין מחוייבות לפעול למען זירוז סגירת פערי השכר, אז אנחנו רוצים לומר לה: זה לא מספיק לדבר על הבעיה, צריך גם לפעול כדי לטפל בה".

ההזמנה למסיבה

ההזמנות נשלחו היום (שבת), לרגל ציון יום שוויון השכר בבריטניה - היום בשנה שבו הודות לפערי השכר הקיימים, האשה הממוצעת למעשה מפסיקה, לפי החישוב, לקבל שכר לאותה השנה, בעוד הגבר הממוצע ממשיך לקבל שכר עד לסוף השנה. לפי מחקר שהתפרסם לכבוד יום השוויון השכר, 61% עובדים מרגישים בנוח לשאול את עמיתיהם כמה הם מרוויחים ו-52% הניחו שהמעסיקים שלהם לא יסכימו להתנהל בשקיפות רבה יותר בכל הנוגע לשכר. כשליש מהנשאלים בסקר לא ידעו שזה בניגוד לחוק לשלם לאשה פחות מלגבר אם שניהם עושים את אותה העבודה.

לפי מחקר שנעשה עבור ארגון Young Women's Trust, כ-20% מהנשים הצעירות בשוק העבודה יודעות שקיבלו שכר נמוך יותר מעמיתיהן הגברים. פחות ממחצית חשות בנוח להתעמת עם מעסיקיהן בנוגע לפער השכר. "התחומים שבהם נשים רבות מועסקות - אדמיניסטרציה, בריאות ותחומים חברתיים - הם תחומים שלא מקבלים את השכר הראוי להם", אמרה מנכ"לית הקרן, ד"ר קרול איסטון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ