מבצע "יום איקס" |

דיווח בגרמניה: אנשי קומנדו לשעבר ניאו-נאצים תכננו לרצוח פוליטיקאים ומהגרים

על פי המגזין "פוקוס", צבא חשאי ובו 200 יוצאי צבא גרמניה וכוחות הביטחון תכננו לפתות אישים פוליטיים, בהם הנשיא לשעבר גאוק ואנשי שמאל בולטים, לאזורים מרוחקים ואז להתנקש בהם. הדיווח בעיתון לא אושר על ידי גורמים רשמיים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשי יחידת הקומנדו של צבא גרמניה KSK, ב-2002

חיילים לשעבר בקומנדו ובצבא הגרמני תכננו לרצוח מהגרים ואישים פוליטיים במדינה - כך דיווח בסוף השבוע המגזין הגרמני "פוקוס" בכתבת תחקיר גדולה. לפי התחקיר, צבא סודי שבו היו חברים 200 ניאו-נאצים תכנן להוציא לפועל את מבצע "יום איקס", שנועד ליצור כאוס במדינה דרך שורה של מקרי רצח. הדיווח בעיתון לא זכה לאישור מגורמים רשמיים בגרמניה.

בין הדמויות שהיו על הכוונת של הרשת המחתרתית הקיצונית היו שר החוץ הגרמני הייקו מאס, הנשיא לשעבר יואכים גאוק, מנהיגת מפלגת הירוקים קלאודיה רות, ראש סיעת מפלגת השמאל בפרלמנט דיאטנר בארטש וראשי ארגוני סיוע למבקשי מקלט.

בתחקיר, שהתפרש על פני שבעה עמודים, נטען שיחידות חיסול תכננו לפתות את מאס, גאוק ורות ואישים אחרים בשמאל הגרמני לאתרים מרוחקים, ואז להתנקש בהם ביום שבו החוק והסדר בגרמניה יקרוס, דבר שלפי אמונתם היה "קרוב מאוד".

אנשי הרשת הקיצונית כללו חברים ב-KSK, יחידת הקומנדו של צבא גרמניה, וכן יוצאי צבא לשעבר ואנשי רשויות אכיפת החוק. בתחקיר של "פוקוס" נכתב שכחלק מההכנות למבצע "יום איקס" הקימו החיילים הניאו-נאצים מחסני נשק ותחמושת סודיים כמו גם תחנות דלק. עוד דווח שמספר החברים בצבא החשאי הלך וגדל מאז שהקנצלרית אנגלה מרקל התירה ליותר ממיליון פליטים ומהגרים להיכנס לתוך גרמניה ב-2015.

אנשי הרשת שתכננו לרצוח אישים פוליטיים ומהגרים, כך דווח, השתייכו לארגון בשם "אוניטר", שהוקם בשנת 1996 כדי לטפל בחיילים גרמנים ששירתו באפגניסטאן ובאפריקה. הארגון עצמו הכחיש שהוא ידע על פעילותם ותוכניותיהם של הניאו-נאצים ששירתו בעבר בכוחות הביטחון.

ב"פוקוס" דווח גם כי לא ניתן היה לחדור לשורות הארגון הקיצוני החשאי מבלי שאחד ממנהיגיו ישמש "מקור המידע האמין היחידי" עבור שירות המודיעין הגרמני MAD.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ