כשנשיא צרפת לידה, אשה בת 101 הביכה את קאנצלרית גרמניה: "את גברת מקרון?"

בתום טקס לציון 100 שנה לסיום מלחמת העולם הראשונה, הצטלמה קשישה צרפתייה עם מנהיגי שתי המדינות ובלבלה את אנגלה מרקל עם רעייתו של נשיא צרפת

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מקרון ומרקל בטקס לציון 100 שנה לסיום מלחמת העולם הראשונה בקומפיין, השבוע
לוגו גרדיאן
גרדיאן

בגיל 101, אפשר כנראה לסלוח לאשה צרפתייה על המבוכה הדיפלומטית שגרמה. הקשישה המתינה בגשם עד שהזדמן לה ללחוץ יד לנשיא צרפת עמנואל מקרון בטקס שנערך בסוף השבוע בעיר קומפיין לציון מאה שנה לסיום מלחמת העולם הראשונה. ואז פנתה האשה לקאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל שהשתתפה בטקס ושאלה אותה: "את גברת מקרון?".

מרקל נראתה מובכת לשבריר שנייה ואז חייכה והשיבה בגרמנית: "אני הקאנצלרית של גרמניה". דבריה תורגמו לצרפתית לאשה המבוגרת. כשהאחרונה שאלה פעם נוספת את מרקל אם היא גברת מקרון, התקרבה המנהיגה לאוזנה ואמרה לה בצרפתית: "אני קאנצלרית גרמניה".

מקרון ורעייתו בריז'יט בפריז, שלשוםצילום: PHILIPPE WOJAZER/רויטרס

האשה היתה בין אלף האנשים שהוזמנו לטקס בהשתתפות מקרון ומרקל, שבו אשררו השניים את הקשר החזק בין המדינות ואת הפיוס שעברו מאז נלחמו משני צדי המתרס. היא גם זכתה לקיים שיחה ארוכה יחסית עם הנשיא הצרפתי. "אדון מקרון! זה לא יכול להיות. אשה קטנה כמוני לוחצת יד עם נשיא הרפובליקה. זה פנטסטי. פנטסטי", היא אמרה, "אל תגרום לי לבכות עכשיו".

אחרי שנודע למקרון שהאשה, ששמה לא פורסם, תחגוג ביום שני הקרוב יום הולדת 101, הוא התעקש שיצלמו אותם ביחד, ומרקל לצדם. לאחר מכן נישק את הקשישה בכל לחי. "זה פנטסטי. תודה לך, תודה לך מיליון פעם. אני אהיה כאן שוב בשנה הבאה", היא אמרה. "גם אנחנו נהיה. תודה לך על האנרגיה. יום הולדת שמח גברתי", אמר הנשיא הצרפתי ואז עזב את המקום עם קאנצלרית גרמניה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ