משתתפות בצעדה למען זכויות טרנסג'נדרים בקייב הותקפו ע"י הימין הקיצוני

30 בני אדם השתתפו בצעדה בבירת אוקראינה, הניפו דגלי גאווה ושלטים נגד טרנספוביה, כשהותקפו ברימוני עשן ובגז מדמיע. "רמת האלימות של הימין הקיצוני עלתה", כתב מארגן הצעדה

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המפגינות שהותקפו מקבלות טיפול בתחנת הרכבת בקייב, היום
לוגו גרדיאן
גרדיאן

שתי פעילות למען זכויות טרנסג'נדרים הותקפו הערב (ראשון) בגז מדמיע על ידי פעילי הימין הקיצוני בקייב. ההתקפה התרחשה בלב הבירה האוקראינית, בעת צעדה למען זכויות טרנסג'נדרים שבה השתתפו כ-30 בני אדם. לצעדה השקטה, שהונפו בה דגלי גאווה ושלטים עם הסיסמה "הטרנספוביה חייבת להיפסק", הפריעו כמה עשרות ימנים קיצוניים שזרקו רימוני עשן ותקפו שתי משתתפות בגז מדמיע.

המשטרה הובילה את המפגינים לתוך תחנת רכבת תחתית ומנעה מאנשי הימין הקיצוני להכנס, על מנת להגן על המפגינים. "האירועים היום מוכיחים שרמת האלימות והאגרסיביות של אנשי הימין הקיצוני הולכת וגוברת", כתב מארגן הצעדה בפייסבוק. 

משתתפים בצעדה, היוםצילום: VALENTYN OGIRENKO/רויטרס

עיתונאי קנדי בשם מייקל קולבורן, שסיקר את הצעדה, שיתף את עוקביו ברשתות החברתיות שהוכה על ידי פעילי ימין קיצוני, ששברו את משקפיו.

העיתונאי קולברן אחרי שהותקף

הומופוביה וטרנספוביה אינן נדירות במדינות ברית המועצות לשעבר, אך בקייב נערכו בשנים האחרונות מצעדי גאווה תחת אבטחה גבוהה. בקיץ שעבר עיכבה המשטרה כ-50 בני אדם לאחר שהפריעו למצעד הגאווה בעיר, בו השתתפו כ-5,000 בני אדם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ