לוגו רויטרס
רויטרס
שריף שקאט. נמלט במונית מזירת הירי
שריף שקאט. נמלט במונית מזירת היריצילום: /אי־פי
לוגו רויטרס
רויטרס

מבצע הפיגוע בשוק חג המולד בעיר שטרסבורג נהרג מירי כוחות ביטחון - כך מסרו היום (חמישי) הרשויות בצרפת.

המשטרה הצרפתית ניהלה זה יומיים מצוד אחר שריף שקאט בן ה-29, שירה שלשום למוות בשלושה בני אדם ופצע 13, בהם שמונה באורח קשה מאוד. אחד ההרוגים הוא תייר מתאילנד שהגיע לעיר עם אשתו.

כוחות משטרה מיוחדים בשטרסבורג, היום
כוחות משטרה מיוחדים בשטרסבורג, היוםצילום: CHRISTIAN HARTMANN/רויטר�

לאחר שנודע על מותו, ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) קיבל אחריות על הפיגוע וטען כי המחבל היה מאנשיו. דאעש לא סיפק הוכחה לטענה כי עמד מאחורי הפיגוע.

עדי ראייה סיפרו מוקדם יותר לסוכנות הידיעות רויטרס על מבצע משטרתי שמתנהל בשכונה לה מיינו בעיר וששמעו קולות ירי באזור, ומסוק משטרתי נצפה חג באוויר.

גורם צרפתי מסר ששקאט פתח היום בירי לעבר שוטרים, שהשיבו לעברו אש והרגו אותו. מקור משטרתי סיפר שהיורה היה חמוש באקדח ובסכין. לפי דיווחים בצרפת, הירי אירע בשכונת נוידורף, שם נערך מוקדם יותר חיפוש משטרתי אחר מבצע הפיגוע בשוק חג המולד.

יותר מ-700 שוטרים השתתפו מאז שלישי בערב במבצע ללכידתו של שקאט. דובר ממשלת צרפת בנג'מן גריבו אמר מוקדם יותר היום שההוראה שקיבלו כוחות הביטחון היתה לתפוס את מבצע הפיגוע "מהר ככל האפשר, חי או מת, ולשים סוף למצוד אחריו".

שקאט, על פי עדי ראייה, צעק בערבית "אללה אכבר!" בשעה שפתח באש לעבר מבקרי שוק חג המולד. הוא ברח מזירת הירי באמצעות מונית שגנב ולפי נהג המונית, הוא היה נראה פצוע.

משרד התובע של פריז מסר שאדם חמישי נעצר בקשר לחקירת הפיגוע שלשום בשטרסבורג. לפי המשרד, העצור הוא חבר בסביבתו של שקאט, אבל לא קרוב משפחה. ארבעת העצורים האחרים הם הוריו ושני אחיו של מבצע הפיגוע.

הפיגוע בשטרסבורג היה השלישי בצרפת השנה, והרשויות מסרו כי הוא נחקר באופן רשמי כפיגוע טרור. במאינדקר למוות אדם אחד וחמישה אחרים נפצעו על ידי אזרח צרפת ממוצא צ'צ'ני בתקיפה סמוך לבניין האופרה במרכז פריז. חודשיים קודם לכן נורו למוות ארבעה בני אדם, בהם שוטר שהתחלף עם כמה בני ערובהבסופרמרקט בעיר טרבה. יותר מ-230 בני אדם נהרגו בפיגועי טרור שאירעו על ידי קיצונים איסלאמיסטים ב-2015 וב-2016 בפריז ובניס.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ