שבעה בתי משפט בגרמניה פונו בשל התרעות במייל על פצצות

באחד המיילים שנשלחו נכתב כי מדובר ב"מתקפה נאצית". בתי משפט פונו בערים פוטסדאם ווייסבאדן. לא נמצאו חומרי נפץ. המשטרה הבהירה כי מוקדם עדיין לקשור בין המקרים

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית המשפט בווייסבאדן בגרמניה, היום
לוגו רויטרס
רויטרס

משטרת גרמניה פינתה היום (שישי) שבעה בתי משפט לפחות ברחבי המדינה בעקבות התרעות על פצצות שנשלחו במייל. לפחות במייל אחד נכתב כי מדובר ב"מתקפה נאצית".

המשטרה דיווחה כי היא פינתה בית משפט בעיר פוטסדאם ובית משפט נוסף בעיר וייסבאדן במערב המדינה. באותו מקום גם נמצאה חבילה חשודה, אך בהמשך נמסר מהמשטרה כי באף אחד מהחיפושים לא נמצאו חומרי נפץ.

בתי משפט נוספים פונו בערים מגדבורג וארפורט ובעיר הנמל הצפונית קייל. כך דווח בעיתון האנובר אלגמיין צייטונג. בית משפט אחר נסגר לזמן קצר בזארבריקן ליד הגבול עם צרפת אחרי שהתקבל במייל איום על פצצה. המשטרה ערכה חיפוש קצר במקום ופתחה אותו מחדש לציבור.

"בשלב הזה אנחנו מתמקדים במרכז המשפט בפוטסדאם. יש שם איום על פצצה שהתקבל היום", כתבה המשטרה בטוויטר. "איומים דומים התקבלו גם בערים נוספות". במשטרת גרמניה ביקשו להבהיר שעדיין מוקדם מדי לקשר בין המקרים וכי נפתחה חקירה.

שרת המשפטים של גרמניה, קטרינה בארלי, גינתה את האירוע ואת ההצתה בבית המשפט הגבוה הפדרלי בלייפציג בחודש שעבר, שעליו קיבל אחריות ארגון שמאל קיצוני. "אלה שמאיימים על בתי המשפט תוקפים את מערכת המשפט העצמאית ואת החברה הדמוקרטית שלנו", אמרה.

תגובות