קיפוד שמן במיוחד שלא מצליח להפוך לכדור יעבור הידרותרפיה במרכז באנגליה

צ'אנקי שוקל 850 גרם, כ-250 גרם יותר מהמשקל הרצוי, והוא לא מצליח להתכדר ולהגן על עצמו מפני טורפים. הטיפול במים, כך הסבירו במרכז בבישופס סטורטפורד, יסייע לו להוריד במשקל

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

קיפוד שמן במיוחד החל בטיפולי הידרותרפיה לאחר שהמאמצים לצמצם את היקפיו נכשלו, כך הודיע מרכז לטיפול בקיפודים בהרטפורדשייר שבאנגליה. הקיפוד, המכונה בחיבה "צ'אנקי", לא מצליח להתכדרר לכדור ולכן יש חשש שאם יוחזר לטבע במשקלו הנוכחי הוא יהיה חשוף לטורפים. 

צ'אנקי הקיפוד

לפי הדיווח ב-BBC, צ'אנקי הגיע למשקל של 850 גרם, כ-250 גרם יותר מהמשקל הרצוי לקיפוד מסוגו בחודשי החורף. וטרינרים במרכז Herts Hogline לשיקום קיפודים בעיירה בישופס סטורטפורד הסבירו כי נבחנה האפשרות שהקיפוד לא מצליח להתכדרר בגלל בעיה באחת מרגליו, אך הגיעו למסקנה כי המשקל שלו היא הבעיה המרכזית.

לין גרנר, העובדת במרכז הטיפול בקיפודים, הסבירה ל-BBC שהוא ישוחרר לטבע אם יצליח להגן על עצמו מפני טורפים. "אם לא, נשאיר אותו כאן במרכז לשארית חייו", הסבירה גרנר. "הוא מקבל כאן הידרותרפיה, שתסייע לו להוריד במשקל ולחזק את השרירים סביב רגליו". מטפלים אחרים הוסיפו כי הקיפוד נמצא גם במשטר דיאטה קפדני.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ