ראש עיר בפולין נדקר למוות על הבמה במופע צדקה

הדוקר צעק מעל הבמה כי מפלגתו לשעבר של פאבל אדמוביץ' אחראית לכך שנעצר ועונה, לפני כמה שנים. בית החולים הודיע כי הרופאים נאבקו כל הלילה על חייו של הפוליטיקאי, שנבחר לתפקיד לפני 20 שנה

אי-פי
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדוקר מניף את הסכין מול הקהל, אמש
הדוקר מניף את הסכין מול הקהל, אמש. טען שעונה בכלא בתקופת הממשלה הקודמתצילום: STRINGER/רויטרס

ראש העיר גדנסק שבפולין נדקר אתמול (ראשון) בלבו על הבמה במועדון בעת מופע צדקה בעירו והיום נקבע מותו. תושבים החלו לאסוף תרומות דם עבור פאבל אדמוביץ', חבר מפלגת האופוזיציה לשעבר, המוכר בשל פתיחותו כלפי מיעוטים. בית החולים הודיע כי הרופאים נאבקו כל הלילה על חייו של הפוליטיקאי, שנבחר לתפקיד לפני 20 שנה.

במהלך המופע, שנועד לגייס כספים לארגון צדקה הרוכש ציוד רפואי לבתי חולים לילדים, עלה גבר בן 27 לבמה ודקר את אדמוביץ' לעיני הקהל. לאחר מכן צעק לעבר הנוכחים כי עשה זאת מכיוון שבעבר נעצר ונכלא, בתקופת שלטונה של מפלגתו הקודמת של ראש העיר. "נכלאתי למרות שהייתי חף מפשע, 'הפלטפורמה האזרחית' עינתה אותי. בגלל זה אדמוביץ' מת עכשיו", קרא הדוקר, בזמן שצוותי רפואת חירום מיהרו לבמה והצליחו להחיות את ראש העיר.

סרטון שהעלה לטוויטר אדם שנכח בקהל במופע, שבו נראה הדוקר רץ לבמה

שוטרים שהוזעקו למקום עצרו את הדוקר, שזוהה בשם סטפן. דובר המשטרה המקומית מריוש צ'יארקה מסר כי הוא הורשע בעבר בשוד בנקים וכי הצליח להגיע לבמה במופע הצדקה בעזרת תג זיהוי שחולק לצוותי תקשורת שסיקרו את האירוע.

מפלגת "הפלטפורמה האזרחית" החזיקה בשלטון בפולין בין 2007 ל-2015. לפי רישומי המשטרה, הדוקר נכלא ב-2014. מקורות במשטרה מסרו לרשת הטלוויזיה המקומית TVN24 כי נראה שהוא תכנן את הדקירה במשך זמן רב. אדמוביץ' פרש מהמפלגה כדי להתמודד כמועמד עצמאי בעירו. הוא זכה לאהדה בשל עמדותיו הליברליות, בהן תמיכה במהגרים ופליטים, השתתפותו במצעדי הגאווה בעיר וכן הבעת סולידריות עם הקהילה היהודית לאחר תקרית בשנה שעברה שבה נופצו חלונות בית כנסת מקומי.

אדמוביץ' על הבמה במופע, זמן קצר לפני שנדקר. דמות אהודה בפוליןצילום: AGENCJA GAZETA/רויטרס

שורת פוליטיקאים מקומיים ובמדינות אחרות גינו את דקירתו של ראש העיר. נשיא פולין אנדז'יי דודה מסר לאדמוביץ' איחולי החלמה ואמר כי הוא "מתפלל שישוב להיות בריא ובמלוא אונו". ראש עיריית לונדון סדיק חאן כתב בחשבון הטוויטר שלו כי הוא נדהם לשמוע על תקיפתו של אדמוביץ' וביקש "לשלוח לו איחולי החלמה ולהביע סולידריות עם עירו, משפחתו ותומכיו".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ