נשיא המועצה האירופית: "לפוליטיקאים שתמכו בברקזיט יש מקום מיוחד בגיהנום"

דונלד טוסק אמר את הדברים בפגישה עם ראש ממשלת אירלנד ליאו ורדקאר. לדבריו, אין כיום מנהיג חזק מספיק בבריטניה, שתומך בהישארות הממלכה באיחוד האירופי ויכול למנוע את יישום הברקזיט

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טוסק (מימין) וראש ממשלת אירלנד ליאו ורדקאר, היום

דונלד טוסק, נשיא המועצה האירופית, אמר כי ישנו "מקום מיוחד בגיהנום" השמור לפוליטיקאים שקידמו את הברקזיט מבלי שהיתה להם תוכנית מקדימה. הוא חזר והבהיר כי האיחוד האירופי מסרב לשאת ולתת על הסכם הנסיגה של בריטניה.

בשיחה עם עיתונאים אחרי פגישה עם ראש ממשלת אירלנד, ליאו ורדקאר, פנה טוסק לראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי ומנהיג הלייבור ג'רמי קורבין ואמר כי ישנו ריק הנהגתי בתנועה שתומכת בהישארות המדינה באיחוד. "תמיד הייתי לצדכם בכל לבי, אבל אי אפשר להתווכח עם העובדות. בשלב הזה, העמדה של ראשת הממשלה הבריטית ומנהיג האופוזיציה, התומכת בברקזיט, שמה קץ לשאלה כזו. כיום אין אף כוח פוליטי ואף הנהגה מועילה מספיק שתפעל להישארות הממלכה באיחוד", אמר.

טוסק, שמעולם לא הסתיר את תקוותיו שבריטניה תשנה את דעתה ותחזור בה מההחלטה לצאת מהאיחוד האירופי, אמר כי הוא יודע שישנם עדיין מספר גדול מאוד של אנשים בממלכה, ביבשת אירופה ובאירלנד שרוצים להפוך את ההחלטה שהתקבלה במשאל עם על פיה. לדבריו, בראש סדר העדיפויות של האיחוד עומד הצורך להיערך ל"פיאסקו" הכרוך בהשגת הסכם על הברקזיט מול בריטניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ