בגן החיות של לונדון קיוו ששני הטיגרסים יזדווגו. זה נגמר במותה של הנקבה

זמן קצר לאחר שאסים, טיגריס סומטרה בן 7, הוכנס לכלובה של מלאטי בת ה-10, הוא תקף אותה והרג אותה. זוהי מכה קשה לניסיונות השימור של החיה הנדירה, שנמצאת בסכנת הכחדה חמורה

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הטיגריסית מלאטי
לוגו אי-פי
אי-פי

במשך עשרה ימים, הטיגריס הסומטרי ששמו אסים נשמר בכלוב נפרד מזה של מלאטי. צוות גן החיות של לונדון קיווה שהגדר המפרידה בין שני הטיגריסים הנדירים תאפשר להם להתרגל זה לריחו של זו, וכך כשייפגשו ללא מחסום, יזדווגו. אך התוכנית לא התמששה כמתוכנן – זמן קצר לאחר שאסים הוכנס לכלובה של מלאטי הוא התנפל עליה והרג אותה לעיני המטפלים ההמומים.

זה היה הסיום העגום לאחד מהפרויקטים המרכזיים של התוכנית האירופית לשימור טיגריסים, שהתמקדה באוכלוסיית הטיגריסים הסומטרים, שנמצאים בסכנת הכחדה חמורה. רק 500-600 פרטים חיים כיום בטבע בעולם כולו. "כולם כאן בגן החיות של לונדון המומים ממותה של מלאטי ואנחנו שבורי לב לאור התפתחויות האירועים", נמסר בהודעה מטעם גן החיות.

הטיגריס אסים‎צילום: /אי־פי

עוד נכתב בהודעה כי המומחים של גן החיות עקבו מקרוב אחר ההיכרות בין הטיגריסים מאז הגיע אסים למתקן. הם טענו שהיו מספר "רמזים חיוביים" לכך שניתן ורצוי לשים את שני הטורפים בכלוב אחד. "בתחילה, ההיכרות התנהלה כמצופה, אך במהרה האינטרקציה הפכה אגרסיבית", נכתב בהודעה הרשמית.

לאחר שהחלה התקיפה, המטפלים ניסו להסיט את תשומת לבו של אסים, אך לשווא. תוך שימוש בקולות ואורות חזקים הם הצליחו להכניס את אסים בן ה-7 בחזרה לכלובו הנפרד, אך מלאטי, בת 10, כבר היתה מתה. "אנחנו מתמקדים כעת בטיפול באסים ובהתמודדות עם האירוע הקשה זה", דברי הנהלת גן החיות.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ