עיירה ברוסיה הכריזה על מצב חירום בגלל פלישת דובי קוטב, הורים מחביאים את ילדיהם בבתים

עשרות דובים מורעבים מאיימים בימים האחרונים על תושבי הארכיפלג נוביה זמליה, שנכנסו לבתים וחיפשו אוכל בפחי הזבל ■ מאמצים לגרשם כשלו והרשויות חוששות שיהיה צורך לירות בדובים

גרדיאן
ניו יורק טיימס
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
גרדיאן
ניו יורק טיימס
הארץ

אלפי תושבים בקבוצת האיים נוביה זמליה שבצפון רוסיה נתונים בימים האחרונים במצור. יותר מ-50 דובי קוטב שחיפשו אחר מזון הגיעו לעיירה בלושיה גובה והחלו לחטט בפחי האשפה ולהיכנס לבתים. הרשויות במחוז ארכנגלסק הכריזו על מצב חירום ושלחו צוותי מומחים המצוידים ברובים, בתקווה להרחיק את הדובים.

דובים מנסים להיכנס לבית בחצי האי. מתוך חשבון אינסטגרם של תושבת האזור

לדברי ראש הרשות השלטונית המקומית, ז'יגאנשה מוסין, מצב החירום יימשך עד להבטחת שלומם של התושבים. "מעולם לא ראינו פלישה בסדר גודל כזה. הדובים ממש רודפים אחרי תושבים", הוסיף. סגנו, אלכסנדר מינייב, אמר כי האנשים מפחדים לצאת מבתיהם, ולא שולחים את ילדיהם לבית הספר או לגן ואף לא נותנים להם לצאת מהבית או לפתוח בעצמם את דלת הכניסה.

מיקומה של בלושיה גובה בחצי האי נוביה זמליה

"היו מקרים של תוקפנות מצד חיות הפרא, תקיפות של נשים ופלישה לתוך שכונות מגורים ועבודה", נמסר בהודעת הממשלה האזורית בארכנגלסק. "אנשים מפחדים, הם מפחדים לעזוב את הבתים שלהם, שגרת היום שובשה והורים חוששים לשלוח את הילדים שלהם לבית הספר".

לפי שעה, עד שיסולקו דובי הקוטב מהאזור, הורו הרשויות לגדר בתי ספר ולארגן הסעות לתלמידים מבתיהם לבית הספר.

בשנת 2016 נלכדו חמישה מדענים בתחנת מחקר אקלימי בארכיפלג למשך שבועיים, כשדובי קוטב התנחלו בקרבתה וסירבו לעזוב. דובי קוטב הם חיה מוגנת ברוסיה, ונחשבים למין בסכנת הכחדה. החוק אינו מתיר לירות בהם, אך הרשויות במחוז התריעו כי אם המבצע להרחקתם ייכשל, ייתכן שלא יהיה מנוס מלדלל את אוכלוסייתם כדי להגן על התושבים. 

תגיות:

תגובות