בצמרת האיחוד האירופי בוחנים דחייה של הברקזיט עד 2021

לפי מקורות באיחוד, הארכת המשא ומתן על פרישת בריטניה היא הצעד המועדף על נשיא המועצה האירופית דונלד טוסק. הארכה זו נועדה לאפשר לצדדים לעקוף את נקודות המחלוקת

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דונלד טוסק ותרזה מיי בשארם א-שייח, היום
לוגו גרדיאן
גרדיאן

גורמים בכירים בצמרת האיחוד האירופי בוחנים תוכנית לדחיית הברקזיט עד שנת 2021. על פי מקורות באיחוד האירופי, נשיא המועצה האירופית דונלד טוסק מעדיף להאריך את תקופת המשא ומתן, במידה והפרלמנט הבריטי ימשיך להתנגד לעסקה שאליה הגיעה ראשת ממשלת בריטניה עם ראשי האיחוד.

הארכת תקופת המשא ומתן, שבה בריטניה תשמור על מעמד מדינה חברה באיחוד, תאפשר ללונדון ולאיחוד לחדד את התוכניות שלהם בנוגע לאופי היחסים ביניהם בעתיד. על פי התוכנית, בתקופה זו יוכלו הצדדים לפתור את בעיית הגדרתו של הגבול היבשתי בין אירלנד לצפון אירלנד, שנמצאת כעת במוקד חוסר ההסכמה.

האיחוד האירופי נחוש להימנע מהארכה קצרה של תקופת המשא ומתן, שתביא לכך שהמשבר שוב יגיע לנקודת רתיחה בקיץ, במידה וממשלתה של מיי תיכשל שוב בפלרמנט. דיפלומט באיחוד מסר כי "אם מנהיגי האיחוד רואים יתרון בהארכה, ואין זה בטוח בהתחשבה במצב בבריטניה, זו תהיה הארכה ארוכה שתבטיח תקופה ראויה כדי לפתור את המחלוקות".

צמרת האיחוד האירופי בוחנת את התוכנית על רקע כעס גובר על האופן שבו מיי טיפלה במשא ומתן. מקורות בכירים המעורים בפרטי המשא ומתן מעריכים את הסיכוי בפרישה ללא הסכם ביותר מ–50%. כמו כן, מקורות מסרו שישנה חוסר שביעות רצון מכך שדמויות בכירות בממשלה הבריטית ממוקדות בצבירת רווח פוליטי ונראות עיוורות מרצון להתנגדות העמוקה באיחוד האירופי לפתוח מחדש את המשא ומתן על ההסכם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ