ספינת תענוגות שעליה כ-1,400 איש נתקעה מול חופי נורווגיה

הספינה שנתקעה במהלך סערה טולטלה מצד לצד וחלקים ממנה הוצפו. מסוקים חילצו עד כה את רוב הנוסעים, רובם תיירים אמריקאים. נוסעת שהמתינה שש שעות לחילוצה: "הפינוי איטי מאוד"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הספינה וייקינג סקיי תקועה בים, אתמול

ספינת תענוגות שעליה קרוב ל-1,400 נוסעים ואנשי צוות נתקעה אתמול (שבת) סמוך לחופי נורווגיה בעיצומה של סערה. בעקבות התקלה והרוחות העזות נפצעו כמה אנשים ועל כן הוחלט על מבצע פינוי שנמשך שעות ארוכות בין היתר בעזרת מסוקים.

פינוי הספינה, "ויקינג סקיי", החל בשעות הצהריים אתמול ונמשך לאורך כל הלילה ושעות הבוקר. לפי הרשויות בנורווגיה, נכון לעתה נותרו על הספינה פחות מ-300 בני אדם. במהלך שעות החילוץ הארוכות פרסמו נוסעי הספינה סרטונים דרמטיים שתיעדו את החילוץ ואת ההמתנה מורטת העצבים שלוותה בתנודות מלחיצות של הספינה מצד לצד. גלים בגובה של יותר משני מטרים היכו בספינה וגרמו להצפות בכמה חלקים בה.

נוסעים על הספינה לאחר שנתקעה

הנוסעים הועלו למסוקים בזה אחר זה. כל מסוק יכול היה להעלות בין 15-10 נוסעים בלבד. "הפינוי איטי מאוד", הלינה אלכסוס שפרד שהמתינה לחילוצה במשך שש שעות. "הספינה מתנדנדת ומיטלטלת מצד לצד אבל יציבה, כולם רגועים חוץ מברגעים שפוגע בנו גל", הוסיפה.

דובר מטעם החברה שמפעילה את הספינה אמר כי הנוסעים שנפצעו אינם בסכנת חיים, אבל לא הרחיב. הדובר הבהיר כי הספינה לא שוקעת, בתגובה לתמונות שתיעדו מים שמציפים את הספינה. "האנשים על הסיפון בטוחים. אף שזה לא שיט נעים יותר", הבהיר גם פר פיילד, דובר מטעם מרכז החילוץ. "לאלה שנמצאים על הספינה אין באמת לחץ. הם לא נמצאים בסכנה". עוד נמסר כי מרבית הנוסעים הינם תיירים אמריקאים.

עדיין לא ברור מה גרם לספינה לאבד שלושה מארבעת מנועיה, אולם התקלה אירעה באחד החלקים הנחשבים למסוכנים יותר ברצועת החוף של נורווגיה שמכונה "הוסטדויקה". הסכנה היתה שהספינה תיסחף קרוב מדי לחוף הסלעי ולכן נאלצו אנשי הצוות לעגון אותה באמצע הים וכך להרחיקה מכל סכנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ