מנחה ברשת BBC פוטר בגלל ציוץ גזעני על תינוקם של מייגן מרקל והנסיך הארי

דני בייקר פרסם תמונה של זוג אמיד המחזיק ביד שימפנזה קטנה וכתב: "הזוג המלכותי עוזב את בית החולים". אף שהתנצל ומחק את התמונה הוא פוטר - ומיהר לתקוף חזרה את הרשת

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

מנחה רשת BBC הבריטית דני בייקר פוטר אתמול (חמישי) אחרי שפרסם ציוץ גזעני על תינוקם של הדוכסית והדוכס מסאסקס, מייגן מרקל והנסיך הארי. לציוץ צורפה תמונה בשחור לבן של זוג אמיד היוצא מבית החולים כשהם מחזיקים ביד שימפנזה קטנה לבושה בחליפה. תחת התמונה נכתב: "הזוג המלכותי עוזב את בית החולים".

בייקר ב-2013
בייקר ב-2013צילום: Yui Mok/אי־פי

הציוץ נמחק על ידי בייקר, בן 61, שאף התנצל וכתב: "סליחה. הבדיחה שלי על הבחור הקטן בחליפה האלגנטית היתה מוגזמת. לא חשבתי על זה כי, ובכן, אין לי כזו מחשבה חולה". בייקר התנצל פעם נוספת לאחר מכן: "שוב. התנצלותי הכנה על התמונה המבודחת הטיפשית מוקדם יותר. זו היתה אמורה להיות בדיחה על בני מלוכה וחיות קרקס אבל פורש כמשהו על קופים וגזע. לכן באופן מוצדק זה נמחק".

למרות זאת, אתמול הוא זומן למשרדי הרשת בלונדון ופוטר בגין השימוש בתמונה. "זה היה מקרה חמור של שיקול דעת מוטעה ונוגד את הערכים שלנו בתחנה", אמר דובר הרשת, "דני הוא מנחה מבריק, אבל הוא לא יגיש יותר את תוכניתו השבועית אצלנו".
אחרי שפוטר על ידי הרשת, תקף בייקר את התאגיד על אופן ניהול האירוע וקבלת ההחלטה אותה כינה: "יצירת אומנות נפוחה של רצינות מזויפת". לדבריו, הרשת זרקה אותו "מתחת לגלגלי האוטובוס".

למרות זאת, רבים גיבו את החלטת BBC לפטר את בייקר וגינו את התמונה והציוץ הגזעני. זו לא היתה הפעם הראשונה שבייקר הסתבך עם מעסיקיו ברשת. ב-1997 הוא פוטר מהתחנה אחרי שהואשם בהסתה לאלימות נגד שופט שנתן עונש שנוי במחלוקת במהלך משחק של הגביע האנגלי בכדורגל.  

המלכה מתיידדת עם התינוק המלכותי החדש, השבוע
המלכה מתיידדת עם התינוק המלכותי החדש, השבועצילום: AFP

שלשום פרסם בית המלוכה הבריטי תמונה ראשונה של התינוק המלכותי שנולד ביום שני. שמו של הילוד הוכרז מאוחר יותר: ארצ'י הריסון מאונטבאטן וינדזור. מרקל, שהינה בת לאם אפריקאית-אמריקאית, אמרה כי התינוק הוא בעל "המזג הטוב ביותר, הוא רגוע מאוד". כשהציגה את התינוק בארמון וינדזור שבלונדון, היא הוסיפה: "זה קסום, זה די מדהים. יש לי את שני הבחורים הטובים ביותר בעולם, אז אני ממש שמחה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ