מנהיגת הרוב בבית הנבחרים בבריטניה התפטרה במחאה על הסכם הברקזיט של מיי

אנדראה לידסום הודיעה כי אינה יכולה לתמוך בהסכם הרביעי שמבקשת ראשת הממשלה להביא לאישור המחוקקים בתחילת החודש הבא. במכתבה למיי קראה לה "לקבל את ההחלטות הנכונות למען הממלכה"

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לידסום יוצאת ממעון ראש הממשלה בלונדון, אתמול
לידסום יוצאת ממעון ראש הממשלה בלונדון, אתמול. אותתה על כוונה להתמודד לתפקיד במקרה שהבחירות יוקדמוצילום: AFP

מנהיגת הרוב בבית הנבחרים בבריטניה, אנדראה לידסום, התפטרה הערב (רביעי) בטענה כי אינה יכולה לתמוך בהסכם הברקזיט שראשת הממשלה תרזה מיי מבקשת להעביר בפרלמנט. לידסום, האחראית על ריכוז פעילות הממשלה בבית המחוקקים, הודיעה על התפטרותה בצל דיווחים על לחצים שהופעלו על מיי להתפטר בעצמה.

אתמול הציגה מיי הסכם רביעי ואחרון, לדבריה, שיסדיר את פרישת בריטניה מהאיחוד האירופי, שנדחתה לאוקטובר. מיי צפויה להעלות את ההסכם להצבעה בפרלמנט בתחילת החודש הבא, ואמרה כי אם הוא יאושר תפעל לקידום משאל עם חוזר על הברקזיט. לידסום, שהביעה חוסר שביעות רצון מקווי ההסכם שהציגה מיי, אותתה על כוונתה להתמודד על ראשות הממשלה במקרה של הקדמת הבחירות.

במכתב התפטרותה קראה, בין היתר, למיי "לקבל את ההחלטות הנכונות למען הממלכה" והוסיפה כי היא "מכבדת את היושרה והנחישות שהפגנת בכהונתך כראשת הממשלה". לידסום הוסיפה כי היא "לא מאמינה שבריטניה תוכל לשמור על ריבונותה במלואה אם ההסכם שמיי הציגה יאושר". לידסום היא חברת הפרלמנט ה-34 שמתפטרת בעקבות התנגדותה למדיניות הברקזיט שמובילה מיי בשנתיים האחרונות.  

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ