גוף ממשלתי בבריטניה פתח בחקירה נגד הלייבור בחשד שהפלתה יהודים

"הוועדה לשיוויון ולזכויות אדם" פועלת באופן עצמאי ועובדיה אינם עובדי מדינה. החקירה החלה אחרי שחבריה השתכנעו שלא ניתן לסמוך על חברי המפלגה שיפתרו את בעיית האנטישמיות שלהם בעצמם

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר הלייבור ג'רמי קורבין מחוץ לביתו בלונדון, אתמול
לוגו הארץ
הארץ

הגוף שאחראי על אכיפת השיוויון החברתי בבריטניה הודיע היום (שלישי) כי פתח בחקירה רשמית נגד מפלגת הלייבור בחשד שהפלתה יהודים, כך דיווחו כלי תקשורת בממלכה. רשת סקיי דיווחה כי "הוועדה לשיוויון ולזכויות אדם" תבדוק אם מפלגת האופוזיציה "הפלתה באופן לא חוקי יהודים, הטרידה אותם והפכה אותם לקורבן".

הוועדה הוקמה מתוקף חוק שעבר בשנת 2006 ופועלת באופן עצמאי. היא הגוף הלאומי של בריטניה בנושא ותקציבה מגיע מהמשרד לשיוויון של ממשלת בריטניה. עם זאת, עובדיו אינם עובדי מדינה ואין בסמכותם להגיש בעצמם כתבי אישום בתום החקירה. 

העיתון איבנינג סטנדרד דיווח כי החקירה מגיעה בהמשך לפעולות מקדימות שביצעה הוועדה שבעקבותיהן "השתכנעה כי לא ניתן לסמוך על המפלגה שתפתור את בעיית האנטישמיות שלה בעצמה". זאת, אחרי שגורמים במפלגה הסבירו בעבר כי מחובתם לטפל בבעיה זו בתוך המפלגה.

דובר במפלגה הגיב לפרסום ברשת סקיי ואמר: "המפלגה מחויבת לחלוטין לתמוך, להגן על הקהילה היהודית ומתנגדת ללא סייג לאנטישמיות בכל צורה שהיא. אנחנו דוחים כל רמיזה על כך שהמפלגה לא טיפלה בתלונות על אנטישמיות באופן הוגן ובעוצמה, ועל כך שהיא פעלה בניגוד לחוק". לפי הדובר, הלייבור תמשיך לשתף פעולה באופן מלא עם הוועדה.

בחודש פברואר הודיעו שבעה מחוקקים ממפלגת הלייבור על פרישה מהמפלגה, בין היתר בשל גילויי אנטישמיות בה. המחוקקת לוסיאנה ברגר אמרה אז: "אני לא יכולה להישאר במפלגה שהגעתי למסקנה מחליאה שהיא אנטישמית בצורה ממסדית". סגן יו"ר הלייבור לשעבר, מייקל דוגר, אמר גם הוא כי האנטישמיות בלייבור היא ממוסדת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ